Rusijos strateginių tyrimų centras (STC) paskelbė pranešimą Pilietinių iniciatyvų komitetui apie Rusijos gyventojų politines nuotaikas.
Jame pažymima, kad Rusijos visuomenės protestų ir nepasitenkinimo valdžia centras iš sostinės persikėlė į sričių didmiesčius ir nedidelius miestus.
O demokratijos reikalavimus kelia ne vidurinioji klasė, bet socialiai mažiau aprūpinti Rusijos gyventojai. Teigiama, kad pasikeitė ir potencialių protestų motyvai – dabar tai dažniausiai ekonominės priežastys.
Ekspertai teigia, kad ekonominės krizės metu atvirai protestuotų 43 proc. regionų, 63 proc. jų didžiųjų miestų ir 15 proc. Maskvos gyventojų. Vis daugiau žmonių savo pretenzijas kelia ne vietinei valdžiai, kaip buvo pastebima prieš trejus metus, o prezidentui.
STC vadovas Michailas Dmitrijevas paaiškino, kad gyventojų pajamų sumažėjimas gali tapti naujos protestų bangos paleidžiamuoju mechanizmu rajonuose ir miestuose. Maskvos gyventojai šiuo metu išgyvena „išmokto bejėgiškumo sindromą“, kai nusivylė protesto akcijomis, kurios neatnešė lauktų rezultatų, teigia M. Dmitrijevas, aiškindamas tyrimo duomenis.
STC ataskaitoje teigiama, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino rinkiminis reitingas sostinėje susilygino su šalies vidurkiu ir siekia 49 proc.
Informacijos šaltinis – www.vedomosti.ru
2013.07.18