Pentagonas atidžiai studijuoja Vladimiro Putino „kūno kalbą“


Print

„Pentagono tyrėjų grupė studijuoja Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir kitų lyderių kūno judesių kalbą, kad geriau nuspėtų jų veiksmus JAV politikos atžvilgiu“, – rašo USA Today, remdamasis Pentagono dokumentais ir kai kuriais interviu.

Body Leads projektas, remiamas Visapusiškų vertinimų valdybos (ONA), kuri yra pavaldi gynybos ministrui Čakui Hagelui, analizuoja kūno judesius, kad nuspėtų politikų elgesį.

Pavyzdžiui, amerikiečių politikai stengiasi numatyti Putino, kuris įsakė įvesti kariuomenę į kaimyninę Ukrainą ir pareiškė pretenzijas į Krymo pusiasalį, veiksmus, tęsia korespondentas Rejus Lokeris.

ONA naudojasi Body Leads direktorės Brendos Konors tyrinėjimais ir nuo 2009 metų sumokėjo 300 tūkst. dolerių su ja bendradarbiaujantiems išorės ekspertams. Vienas iš jos darbų – 2008 metų ataskaita valdybai ONA, kuri vadinasi „Judesiai, smegenys ir sprendimai: Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas“.

Nors Konors atsisakė apibūdinti savo dabartinį darbą, žinoma, kad anksčiau ji yra rašiusi apie Rusijos lyderio eisenos nelygumus. Interviu žurnalui The Atlantic ji sakė, kad kažkoks fizinis trūkumas padėjo Putinui„išugdyti stiprų ryžtą gyventi ir stimulą balansuoti ir stiprinti savo kūną- kai mes negalime ko nors padaryti, mums padeda atkaklus darbas“.

„Jis kaip kreivakojis čiuožėjas, tapęs olimpinio lygmens sportininku, – sakė Konors 2006 metais. – Stebėti jį įrašuose įspūdinga.Jis turigilų, seną praradimas, su kuriuo išmoko puikiai susidoroti“.

Taigi – iš Rusijos prezidento valios ir užsispyrimo niekaip neatimsi. Beje, kokia nauda iš tokių tyrinėjimų, kam mėtyti milžniškas pinigų sumas, jei Vakarai vis tiek nesugeba perprasti Rusijos prezidento ir juolab – jo pažaboti? 

Šaltinis: USA Today

2014.03.14; 06:12


Prisijunkite prie diskusijos