Vladimiras Putinas gali smogti bet kuriame pasaulio taške, perspėja lenkų politikas


Naujos Vladimiro Putino geopolitinės ambicijos privertė Jungtines Valstijas suvokti, kad jos padarė strateginę klaidą, nusigręždamos nuo Europos. Taip pareiškė Lenkijos prezidento patarėjas tarptautiniais klausimais Kšištofas Ščerskis interviu laikraščiui The Guardian.

Patarėjas paragino Vakarus pripažinti, kad Rusijos prezidentas jau ne paprastai bando atkurti savo šalies viešpatavimą buvusios SSSR teritorijoje, bet stengiasi užimti dominuojančias karines pozicijas visame pasaulyje.

„Dabar kalbama jau apie geopolitinę konfrontaciją, todėl nėra garantijų, kad naujieji Putino smūgiai teks posovietinei erdvei. Tai gali atsitikti bet kuriame pasaulio taške. Būtų klaida manyti, kad Putinas apsiriboja siauromis teritorinėmis sienomis. Sirija parodė, kad taip nėra“, – cituoja lenkų politiką korespondentas Patrikas Ventūra.

Ščerskis išreiškė pasitenkinimą JAV sprendimu keturis kartus padidinti investicijas į karinę techniką Europos gynimui. Toks Obamos sprendimas „reiškia, kad kažkas pasikeitė kitoje Atlanto pusėje. Pirmą kartą per pastaruosius dvejus metus amerikiečiai grįžta į Europą. Jie suprato, kad posūkis link Azijos buvo klaida“, sakė jis.

„NATO turi dalyvauti rytiniame flange, nes kitoje sienos pusėje Rusija stiprina puolamąją galią. Puolamosios galimybės turi atitikti viena kitą. Tai Rusija nustato saugumo lygį regione savo veiksmais ir sprendimais, – pabrėžė Ščerskis. – NATO turi grįžti prie tikrųjų šaknų ir tapti aljansu, garantuojančiu savo teritorijos saugumą ir galinčiu apginti kiekvieną savo narį. Tai suprantama kaip stiprinimas ir buvimas“.

Šaltinis: The Guardian

2016.02.28; 06:24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *