Replika į JAV ir ES personalines sankcijas Kremliaus pareigūnams


Nežinau, kas patarinėjo Barackui Obamai ir Katherinai Ashton pateikti oficialius nepageidaujamų Kremliaus pareigūnų sąrašus dėl Kremliaus agresijos prieš Ukrainą. Bet jau akivaizdu, kad daugiau negu patyčių Kremliuje jie neverti.

Kalnas pagimdė pelę. Tokia daugumos politikos komentatorių nuomonė.

JAV yra labai gerai išvystyta vizų į šalį neišdavimo praktika, kuo jau seniai yra įsitikinęs ir ne vienas lietuvis. Viza neišduodama be jokių paaiškinimų. Tokias pat teises neišduoti vizą turi ir ES šalys.

Vietoj paskelbtų juokingų sąrašų, JAV ir ES paprasčiausiai galėjo sudaryti suderintus neoficialius sąrašus asmenų, kurie galėtų apimti visą Kremliaus valdininkiją  ir Dūmoje bei Federacijos Taryboje balsavusius už agresiją prieš Ukrainą deputatus. Ir oficialiai paskelbti, kad tokie sąrašai sudaryti, jų neatskleidžiant. Taip pat padaryti bendrą pareiškimą, kad šalys pasilieka teisę neįsileisti ir asmenis, turinčius diplomatinį pasą.

Niekas netrukdo JAV ir ES šalims realizuoti savo suverenitetą anksčiau nurodytu būdu, atsižvelgiant į humanitarinius klausimo aspektus (artimųjų mirtys, laidotuvės ir pan.).

Žinoma, Vladimiras Putinas sudarytų analogišką sąrašą ir taip pat apie jo sudarymą paskelbtų.

Ka gi, kurį laiką susilaikysime nuo kelionių po žavingąją Rusiją. Dėl to nenumirsime. Bet, kaip sako patarlė, „kol riebusis sulys, liesasis padvės“. O šiek tiek sulysti dažnai būna sveika.

2014.03.18; 12:03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *