MI 6 ir MI 5 atsisako naudotis Lenovo kompiuteriais


Didžiosios Britanijos žvalgybos tarnybos, kartu MI 6 ir MI 5, kaip pranešama, uždraudė naudoti kompiuterius, pagamintus Kinijos Lenovo kompanijos, būgštaudamos, kad tos mašinos gana pažeidžiamos įsilaužimams, rašo Independent.

MI 5 ir Didžiosios Britanijos Vyriausybinio ryšio centro atliktas testavimas aptiko Lenovo pagamintų elektroninių kompiuterių schemoje modifikacijas, leidžiančias prieiti prie šių įrenginių be savininkų žinios.

Kaip informuoja autoritetingas leidinys Australian Financial Review, po to aptikimo buvo raštiškai išplatintas perspėjimas aljanso Britanijos, Amerikos, Australijos, Kanados specialiosioms tarnyboms ir Naujosios Zelandijos Five Eyes, taip pat ir Amerikos Nacionalinio saugumo agentūrai.

Lenovo, didžiausia personalinių kompiuterių gamintoja pasaulyje, kuri naudojasi Kinijos vyriausybės parama, išreiškė „nuostabą“ dėl tokio žingsnio ir atmetė tvirtinimus apie kokias nors problemas su jų mašinomis.

Anksčiau analogiškų įtarimų auka tapo kita Kinijos kompanija, Huawei Technologies. Šiemet ji buvo nušalinta nuo teisės pretenduoti į kontraktus su Australija už 24 mlrd. svarų sterlingų, primena Kahalas Milmas.

Corbis nuotraukoje: Didžiosios Britanijos slaptųjų tarnybų būstinė.

Šaltinis: Independent

2013.08.05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *