Vladimiras Putinas didina spaudimą Ukrainai


„Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas baigė dviejų dienų vizitą, per kurį jis darė rimtą spaudimą Kijevui, kad palenktų ukrainiečius pasirinkti Maskvą, o ne Europos Sąjungą kaip artimiausią ekonominę partnerę“, – rašo Romanas Olearčikas Financial Times tinklaraštyje.

Jau kitą dieną po vizito Ukrainos vadovybei staigiai buvo priminta, kas gali nutikti, jeigu ji ignoruos V.Putino žodžius, – ir greičiausiai tai bus prekybinis karas, pažymi autorius.

Rusijos vartotojų priežiūros tarnyba nutarė uždrausti įvežti šokoladinius saldainius bei kitokius saldumynus, kuriuos gamina Ukrainos konditerijos gigantas Roshen, sakoma straipsnyje. „Tai paskutinis prekybinis apribojimas, Rusijos masiškai įvestas Ukrainai šiemet įvairioms prekėms, pradedant plieniniais vamzdžiais ir baigiant sūriu“, – rašo R.Olearčikas.

„Šiandien pasaulinėse rinkose vyksta labai įtempta konkurencinė kova dėl tų rinkų. Ir esu įsitikinęs, kad dauguma čia dalyvaujančiųjų supranta, jog tik suvieniję pastangas mes galime būti konkurencingi ir laimėti šioje gana aršioje konkurencinėje kovoje“, – pabrėžė Vladimiras Putinas viešėdamas Ukrainoje.

Nors Europos rinka žymiai didesnė, konkurencija joje daug stipresnė, ir Ukrainai gali prireikti daug laiko, kad išeitų į ją, samprotauja tinklaraščio autorius. Trumpalaikis skausmas praradus prekybinius ryšius su Rusija ir kitomis Muitų sąjungos narėmis gali būti per daug stiprus Ukrainos ekonomikai.

„Laikas spręsti greitai artėja, bet kokiu keliu eis Ukraina?“ – klausia R.Olearčikas.

Jis pateikia išvadas, kurias padarė investicijų banko Concorde Capital (Kijevas) analitikai: „Mes manome, jog tai liudija, kad (Kijevo ir Maskvos) derybos dėl esminių ekonomikos klausimų, ypač dėl gamtinių dujų ir jų tranzito kainų, atsidūrė aklavietėje…“

Standard Bank (Londonas) analitiko Timočio Ešo nuomone, „dabar manoma, kad Ukraina labiau linkusi sudaryti sandėrį su ES (…) ir pabandyti išsaugoti gilų ir viską aprėpiantį susitarimą dėl laisvos prekybos iki viršūnių susitikimo Vilniuje lapkritį… Man atrodo, tai iššauks Maskvos kontrpriemones, ypač prekybos srityje, kurios gali būti gana liūdnos Ukrainos ekonomikai“.

Nuotraukoje: Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Šaltinis: Financial Times

2013.08.05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *