Permainos Gruzijoje, atnaujinta Rusijos politika ir Vakarų vaidmuo


Kaukaze ir konkrečiai Gruzijoje įvykusių permainų kontekste Rytų Europos politinė strategija gali pasikeisti.

Taip rašo Lasha Zilpimianis straipsnyje, išspausdintame laikraštyje “L‘Occidentale”.

„Kartu su politiškai atnaujinta Gruzija situacija Kaukazo regione politiniu aspektu tikriausiai pasikeis, bet kol kas dar anksti kalbėti, kokia valstybė pasinaudos tomis permainomis“, – tvirtina autorius.

„Pastaraisiais metais Kaukazas išgyvena savotišką politinį sąstingį. Gruzija per tą laikotarpį prarado bet kokią realią galimybę ginti savo interesus paprasčiausiai dėl to, kad buvo Michailo Saakašvilio valdžios įkaitė, kai šis 2008 metais susikoncentravo tik į savo kontrolės šalyje stiprinimą ir naudojo valstybę kaip privačią nuosavybę, – tvirtina autorius. – „Elito“ korupcija pasiekė viršūnę 2011 – 2012 metais“.

„Šiandien, kai palaipsniui griūna autoritarinis M.Saakašvilio režimas, kai stoja rikiuotėn nauja vyriausybė, vadovaujama Bidzinos Ivanišvilio, atsiranda šansas, kad keisis Gruzijos užsienio politikos struktūra. Imperatyvas lieka tas, kad Gruzija turi rasti naują politinį požiūrį, taip pat ir santykiuose su Rusijos Federacija, kuri tebeokupuoja du mažos Kaukazo respublikos regionus“, – pabrėžia straipsnio autorius.

„Geografiniu, istoriniu ir kultūriniu pagrindu Tbilisis negali ignoruoti Kremliaus egzistavimo ir žiūrėti vien į Vakarus. Gruzijai reikalinga labiau subalansuota politika, kad sugebėtų išgyventi tokiame sudėtingame regione kaip Kaukazas“, – įsitikinęs L.Zilpimianis.

„Kaip matyti iš naujosios Gruzijos vyriausybės atstovų pareiškimų, Gruzijai teritorinis vientisumas lieka svarbus punktas. Atsižvelgiant į tai, kad mes, Vakarų šalys, negalime įnešti indėlio į šios problemos sprendimą, Tbilisis turi pasikliauti tik savo jėgomis, – rekomenduoja straipsnio autorius. – Silpna Gruzija negali pasirinkti priešinimosi „agresoriui“ jėga politikos. Be to, ji net negali apsimesti, kad ignoruoja Maskvą ir žiūri tik į ES ir JAV, ieškodama politinės paramos. Toks požiūris gali tik dar labiau nutolinti Rusiją“.

„Būsimoji Gruzijos politika Rusijos atžvilgiu gana rimtai domina Vakarus. Galimos ateityje Maskvos ir Tbilisio sąveikos tikimybė privers mus vykdyti užsienio politiką užtektinai apdairiai. Kaukazo regiono stabilumas atitinka Europos Sąjungos interesus, pirmiausia dėl mūsų energetikos politikos ir mūsų ateities projektų, kurie turi padaryti mus mažiau priklausomus nuo Rusijos išteklių“, – apibendrina straipsnio autorius.

Nuotraukoje: naujasis Gruzijos lyderis turtuolis Bidzina Ivanišvilis.

Šaltinis: L‘Occidentale

2012.10.16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *