Rasa Juknevičienė teiravosi Vyriausybės vadovo, kokių jis ėmėsi priemonių, reaguodamas į viešai minimą Valstybės saugumo departamento pažymą


Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė Rasa Juknevičienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių, klausdama, kokių jis ėmėsi priemonių, susipažinęs su Valstybės saugumo departamento (VSD) parengta pažyma.

„Kaip reaguos Vyriausybė, pagal Konstituciją atsakinga už krašto nacionalinį saugumą, į pranešimus, kad Rusijos Federacijos Prezidento valdyba ruošia priešiškas atakas prieš mūsų valstybės Prezidentę, galbūt kitus vadovus? Ar buvo šiems ir kitiems informacijoje išsakytiems faktams aptarti surengtas atsakingų institucijų pasitarimas, jei taip, kokių veiksmų nutarta imtis?“, – teiravosi Seimo narė.

Seimo narė atkreipė dėmesį, kad spalio 31 d. naujienų agentūrai BNS pranešus apie VSD parengtą pažymą, kurioje, kaip skelbiama, yra fiksuojami svarbūs Lietuvos nacionaliniam saugumui dalykai, taip pat ir planuojamas prieš Lietuvos vadovus nukreiptas informacines atakas, A. Butkevičius prisipažino esąs susipažinęs su minima VSD pažyma.

R. Juknevičienė taip pat kreipėsi į Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininką Valdemarą Tomaševskį ir Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos seniūnę Ritą Tamašūnienę, klausdama, ar Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovų susitikimas Kremliaus valdyboje vyko prieš Seimo rinkimus?

Minėtame BNS pranešime tarp kitų svarbių dalykų rašoma ir apie valdančiosios koalicijos partiją Lietuvos lenkų rinkimų akciją: „VSD duomenimis, pernai Rusijos prezidento administracijos Tarpregioninių ir kultūrinių ryšių su užsienio šalimis valdyboje yra lankęsi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) bei Lietuvos rusų sąjungos atstovai“.

R. Juknevičienė Seimo narių klausė: „Prašome atsakyti, ar susitikimas Kremliaus valdyboje vyko prieš Seimo rinkimus? Kokie klausimai buvo aptariami susitikime? Ar per šį susitikimą buvo nutarta, kad LLRA ir Lietuvos rusų sąjunga sudarys bendrą sąrašą rinkimams į Seimą? Su kokiais konkrečiai Kremliaus valdybos atstovais susitikote ir kokie jūsų partijos atstovai dalyvavo susitikime? Ar apie susitikimo turinį esate informavę VSD atstovus? Kokį vaidmenį, organizuojant susitikimą, atliko buvę Lenkijos ir Rusijos ambasadoriai Lietuvoje?“

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: parlamentarė Rasa Juknevičienė.

Informacijos šaltinis – tsajunga.lt

2013.11.15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *