Moteris suplėšė savo rusišką pasą


Z. Rapp–Gervaldienė suplėšė savo Rusijos Federacijos pasą. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Vilniuje, prie Rusijos Federacijos ambasados, įvyko Rusijos pilietybę turinčios Zlatos Rapp-Gervaldienės pilietinė akcija prieš Rusijos karą Ukrainoje. Z. Rapp–Gervaldienė suplėšė savo Rusijos Federacijos pasą. Pasak protesto dalyvės, visi rusai, esantys Baltijos šalyse ir Rusijoje, privalo turėti poziciją, ar jie pritaria Putino vykdomai politikai, ar yra prieš ją.
 
„Jeigu žmonės palaiko Putiną, jų rankos yra kraujyje, jie visiškai sutinka su kruvinuoju diktatoriumi, jo politika, su tuo, kad jis žudo taikius žmones. Jeigu jie yra prieš, tai turi priimti kažkokią konkrečią poziciją“, – Eltai teigė Z. Rapp–Gervaldienė.
 
Pasak jos, dabar reikėtų sukurti informacinį centrą Baltijos šalyse gyvenantiems rusakalbiams, kuriuose būtų galima išsiaiškinti ir suprasti, kokia turėtų būti jų pozicija vykstančio karo metu. Z. Rapp–Gervaldienė sako, kad neutraliteto čia būti negali, priešingu atveju, bombos gali po Ukrainos skrieti ir Lietuvoje. Ji pridėjo, kad Rusijos Federacijoje gyvenantiems rusams atėjo laikas galvoti savo galva ir atsiriboti nuo Putino režimo.
 
„Rusai, gyvenantys Rusijoje, kurie pasisako už Putino režimą, yra stipriai paveikti Putino agitacijos. Norėčiau jiems perduoti, kad atėjo laikas galvoti savo galva ir suprasti, kad Putinas dabar vykdo genocidą ne tik prieš ukrainiečius, bet ir prieš rusus taip pat. Jis siunčia rusų vaikinus į karą ir žudo rusus Ukrainoje. Bomba, kuri krenta į gyvenamuosius kvartalus, pavyzdžiui, Charkive, nesirenka tautybės“, – pabrėžė Z. Rapp–Gervaldienė.
 
ELTA primena, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienio paryčiais paskelbė, kad pradedami kariniai veiksmai prieš Ukrainą. Iš karto Rusijos kariuomenė atakavo Ukrainą daugelyje vietų. V. Putinas savo kalboje pareiškė, kad užpuolimo tikslas – „demilitarizuoti ir denacifikuoti“ Ukrainą. Jis įspėjo kitas šalis nesikišti, nes, priešingu atveju, pagrasino tokiu atsaku, kuris „nuves prie pasekmių, kurių jos dar nepatyrė savo istorijoje“.
 
Ignas Dobrovolskas (ELTA)
 
2022.03.02; 17:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *