Neteisėtai į Lietuvą patekę irakiečiai slėpėsi negyvenamoje sodyboje


Neteisėtai į Lietuvą patekę irakiečiai bandė sušilti negyvenamoje sodyboje. VSAT nuotr.

Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė neteisėtai iš Baltarusijos į Lietuvą patekusią 12 migrantų grupę. Irako piliečių pasus turintys 9 vyrai ir 3 moterys vėliau pasiprašė prieglobsčio.
 
Antradienį iškart po vidurnakčio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus užkardos pareigūnai patruliavo pasienyje su Baltarusija ties Ignalinos rajono Lazinkų kaimu. Sniege jie pastebėjo nuo valstybės sienos su Baltarusija Lazinkų link vedančius žmonių pėdsakus.
 
Jais VSAT pareigūnai atsekė iki kaime esančio negyvenamo namo. Pro langus matėsi jame švysčiojančios prožektoriaus šviesos ir žmonių siluetai. Užėję į namo vidų pasieniečiai viename kambaryje aptiko 12 žmonių.
 
Juos patikrinus paaiškėjo, kad 9 vyrai ir 3 moterys turi Irako piliečių pasus, kuriuose nebuvo Šengeno vizų. Pasieniečiai nustatė ir vietą, kur neteisėti migrantai perėjo sieną iš Baltarusijos. Į namą jie įsibrovė, matyt, norėdami sušilti ir jame praleido, manoma, vos kelias minutes.
 
Pasieniečiai migrantus pristatė į Tverečiaus užkardą. Antradienį irakiečiai pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje. VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Migracijos skyriaus pasieniečiai pradėjo pirminius prieglobsčio suteikimo procedūros veiksmus. Apie tai informuotas Migracijos departamentas, nagrinėjantis tokius prieglobsčio prašymus.
 
Užsieniečiams atlikti testai dėl COVID-19. Gavus atsakymus bus sprendžiamas klausimas dėl irakiečių apgyvendinimo vietos. Sulaikytieji pristatyti į Švenčionių pasienio užkardoje įrengtas specialias patalpas, skirtas prieglobsčio prašytojams.
 
Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 
Gruodžio 11 d. Tverečiaus užkardos pareigūnai buvo sulaikę 10 iš Baltarusijos atėjusių Irako piliečių, o sausio 22 d. – dar 14 irakiečių. Abiem atvejais Ignalinos rajone neteisėtai sieną kirtę migrantai pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.
 
Į Lietuvą ar per ją į kitas Vakarų valstybes bandančių patekti neteisėtų migrantų skaičius pastaraisiais metais mažėjo. 2018 m. VSAT pareigūnai sulaikė 331 tokius užsieniečius, 2019 m. – 167, 2020 m. – 116.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.10; 11:00
print