Klaipėdos apygardos teisme nuosprendį dėl kyšio priėmimo išgirdo dar trys policijos pareigūnai ir vienas jį davęs asmuo. Visiems jiems skirtos baudos beveik šimteriopai didesnės už priimtą ar duotą kyšio sumą.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro Kelių patrulių kuopos 1-ojo būrio vyresnysis patrulis V. Č., jo kolega V. J. ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro Kelių patrulių kuopos 1-ojo būrio vyriausiasis patrulis L. L. baudžiamojon atsakomybėn buvo patraukti dėl 2014 m. vasario ir kovo mėnesiais įvykdytų nusikalstamų veikų.
Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad beveik prieš dvejus metus patruliuodami pareigūnai V. Č. ir V. J. sustabdė R. M. vairuojamą automobilį, nes šis nesustojo ties pėsčiųjų perėja ir viršijo leistiną greitį. Įspėję, kad R. M. gali netekti teisės vairuoti automobilį, patruliai vyrą provokavo duoti kyšį. Gavęs 200 litų, pareigūnas V. Č. suklastojo administracinio teisės pažeidimo protokolą, jame nurodydamas, kad R. M. vairuodamas naudojosi mobiliojo ryšio telefonu.
Tačiau Kelių policijos biuro Kelių patrulių kuopos 1-ojo būrio vyresnysis patrulis V. Č. buvo kaltinamas ne tik dėl kyšio priėmimo ir dokumentų klastojimo, bet ir už tai, kad davė kyšį valstybės tarnautojui.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus darbuotojai atlikę ikiteisminį tyrimą išaiškino, kad 2014 m. kovo 2 d. pareigūnas L. L. sustabdė J. R. vairuojamą automobilį dėl viršyto greičio. Sutarus dėl 500 litų kyšio, pareigūnas L. L. sutiko, kad pinigai jam būtų perduoti vėliau per patrulį V. Č., mat įtariamasis, padaręs administracinį pažeidimą, su šiuo patruliu yra pažįstamas.
Dėl nusikalstamos veikos kyšį davęs J. R., kaip ir kyšį ėmę pareigūnai V. Č. ir V. J., neprisipažino, o jų kolega L. L. kaltės neneigė.
„Pareigūnai prieš imdami kyšius turėtų labai gerai pagalvoti apie jiems gresiančias pasekmes. Šiandien tokias nusikalstamas veikas padeda atskleisti automobiliuose įmontuojama speciali įranga, turint įtarimų apie pareigūnų kyšininkavimą jie gali būti sekami, gali būti klausomasi jų pokalbių ar imamasi kitų slaptos kontrolės veiksmų ir jų fiksavimo naudojant technines priemones. Taip nutiko ir šiuo atveju“, – dėkodamas Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus darbuotojams už pagalbą išaiškinant pareigūnų kyšininkavimo atvejus teigė Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Romas Jasevičius, vadovavęs šiam ikiteisminiam tyrimui.
Klaipėdos apygardos prokuratūros ONKTS prokuroras R. Jasevičius pernai teismui perdavė 5 bylas, kuriose pareigūnai buvo kaltinami kyšininkavimu.
Klaipėdos apygardos teismo priimtas nuosprendis dėl buvusių patrulių V. Č. V. J. ir L. L. bei dėl kyšio davėjo J. R. įvykdytų nusikalstamų veikų, jeigu nebus apskųstas apeliacine tvarka, įsiteisės vasario 1 dieną.
Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė (Klaipėda).
2016.01.16; 04:39