Notingemo universiteto aspirantei liepta palikti Rusiją


Didžiosios Britanijos aspirantė, dirbusi kaip mokslininkė Rusijoje, netikėtai buvo apkaltinta šnipinėjimu. Jai liepta per dešimt parų išsinešdinti iš Rusijos.

25-erių metų Lora Samner neužsiėmė dalykais, kurie galėtų būti įtartini Rusijos valdžiai ar juolab – Rusijos slaptosioms tarnyboms. Mergina dirbo Nižnij Novgorodo archyvuose – nagrinėjo dokumentuose užfiksuotas 1917-ųjų metų rusų darbininkų nuotaikas. Tik tiek.

Tačiau Rusijoje kilo rimtas triukšmas. Rusijos žiniasklaida, remdamasi oficialiais Rusijos valdžios priekaištais, apkaltino Lorą Samner, esą ši užsiima nelegalia veikla.

Jaunoji britė buvo iškviesta į teismą. Jai skirta 2 tūkst. rublių dydžio bauda už tai, kad į Rusiją atvažiavo turėdama ne tą vizą, kurios reikia tiems, kurie dirba Rusijos archyvuose. Esą ji turėjo dalykinę, o iš tiesų buvo reikalinga mokslinė viza. Taigi mergina, suprask, grubiai pažeidė Rusijoje galiojančias vizų režimo taisykles.

Publikacijos autorius K.Milmo svarsto, kodėl Life News šią merginą pavadino Didžiosios Britanijos šnipe. Gal Rusijos slaptosios tarnybos mano, jog surinktus duomenis apie 1917-ųjų revoliuciją Vakarai panaudos destabilizuojant šiandieninę Rusijos situaciją bei asmeniškai pakenks Kremliaus valdovui ponui Vladimirui Vladimirovičiui Putinui?

Notingemo universitetas, kuris skyrė L.Samner komandiruotę į Nižnij Novgorod, praneša, jog aspirantė – saugi. Ji nuolat palaiko ryšį ir su Notingemo universiteto vadovybe, ir su savo artimaisiais, ir netrukus turėtų saugiai grįžti į Didžiąją Britaniją.

Nuotraukoje: 25-erių metų aspirantė Lora Samner.

Informacijos šaltinis – The Independent

2015.04.06; 06:52

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.