NSA valdininkai svarsto galimybę amnestuoti Edvardą Snoudeną mainais už dokumentus


NSA valdininkai svarsto galimą nevienareikšmišką amnestiją, kurios rėmuose Edvardas Snoudenas grįžtų į JAV mainais už gausybę dokumentų, prie kurių demaskuotojas turėjo priėjimą dirbdamas agentūroje, rašo Spenceris Ackermanas laikraštyje The Guardian.

NSA atstovas Richardas Leggettas, atsakingas už numanomą žalą, kurią padarė Edvardo Snoudeno organizuotas informacijos nutekinimas, pranešė CBS News, kad amnestija vis dažniau laikoma nevienareikšmiška pačioje agentūroje, kuri jau pusmetį ginasi nuo piktų protestų visame pasaulyje, parduoda laikraštis.

„Mano nuomone, apie tai verta pakalbėti, – pareiškė R.Leggettas, kurio kandidatūra į NSA vadovo postą dabar svarstoma. – Man reikės garantijų, kad likusius duomenis galima išlaikyti saugiai, ir mano kriterijai toms garantijoms bus labai aukšti“.

Sekmadienį Valstybės departamento oficialaus atstovo pavaduotoja Meri Harf pareiškė, kad R.Leggettas išdėstė „asmeninį požiūrį“.

„Mūsų pozicija nepasikeitė, – sakė M.Harf. – E.Snoudenui pateikti labai rimti kaltinimai, ir jis turi grįžti į JAV, kad atsakytų į juos“.

Spalį E.Snoudenas pranešė laikraščiui The New York Times, kad jis atsikratė dokumentų, prieš išskrisdamas iš Honkongo į Rusiją, primena leidinys. „Negalėjimas prieiti prie dokumentų, kurie dabar yra žurnalistų rankose, greičiausiai sukomplikuos suteikimą „garantijų“, kurių, kaip pažymėjo R.Leggettas, pareikalaus vyriausybė kaip amnestijos sąlygos“, – pažymi žurnalistas.

NSA netiki, kad E.Snoudeno dokumentai liko įslaptinti, turint omenyje jo kolegų rusų ir kinų informacijos rinkimo įgūdžius, pažymi straipsnio autorius.

„Penktadienį Baltųjų rūmų sudaryta ekspertų grupė pristatė prezidentui Barakui Obamai pranešimą, kuriame rekomenduojama 40 potencialių reformų, liečiančių gyventojų stebėjimo sistemą“, – sakoma straipsnyje. Baltieji rūmai jau atmetė vieną iš pasiūlytų iniciatyvų, kuri numatė atskirti NSA nuo ginkluotųjų pajėgų kibernetinės vadovybės, ginančios JAV armijos informacinius tinklus ir atakuojančios priešininkų informacinius tinklus, pažymi leidinys.

„Ekspertų grupės siūlomų rekomendacijų nepakanka, – mano Alanas Baltleris, Electronic Privacy Information Center advokatas. – Masinis asmeninių duomenų rinkimas turi būti paprasčiausiai nutrauktas“.

Nuotraukoje: Rusijoje pasislėpęs Edvardas Snoudenas.

Šaltinis: The Guardian

2013.12.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *