Nuo durnumo tablečių nėra


Laimė yra hormonas. Jei pasiseka, Dievas, kurio nėra, paspaudžia mygtuką. Tik švirkšt į kraują endorfino – ir pasijunti kažkelintam danguj. Įsigalioja tvarka, teisingumas ir kiti orgazmai. Štai tu ir laimingas.

Kam vargai, baudžiamasis ir administracinis? Tie mantijomis apsisiautę senoliai, kankinami hemorojaus ir susireikšminimo? Sąžinės graužatys paryčiais ir savaitę nesikalbėsim? Kam skausmingos gyvenimo priežastys? Galima pigiai pasekmę. Viską padarysim tablete. Serijiniu būdu, kiekvienam prieinama kaina, kliniškai patikrinta.

Kad nepagytum, bet ir nepadėtum šaukšto. Ir kad nuo tabletės tam kartui, iki kitos tabletės, pagerėtų. Ir vėl ateitum pirkti. Taip sukasi vaistų ir papildų pasaulis. Mes čia amžini klientai. Nori būti laimingas?  Tabletė – ir būsi.

Tą dabartinė farmacija gali be problemų. Jau dabar pateikia, tik skirtingais pavidalais. Mat taip daugiau įplaukų, nes daugiau produktų. Būna tabletės, kad nebūtų – neskaudėtų, neskystėtų, nekietėtų, nesmirdėtų. Ir tabletės, kad būtų – miegotų, sapnuotų, stovėtų, norėtų.

Ir turim tobulą visuomenę, apie kurią svajota šimtmečiais. Valstybės be revoliucijų ir karų. Dėl turtų ateities iki gaidžių nedrebantis elitas. Visi tik laksto laimingi su būgneliais ir naktiniais marškiniais po gatves. Hare hare.

Taip, galima problemikė, kad niekas nenorės dirbti. Tai į kiekvieną tabletę – po slaptą nedeklaruotą priedą, kad dirbti norėtųsi. Arba kaip kokiam suomiui – kiekvienam iš biudžeto po išmoką ir tegu sau niekas nedirba. Aišku, sunkumai su sveikuoliais ir kitais idiotais. Populistų, komunistų ir veganų isterija tinkluose. Tam sukursim tabletę, kad norėtųsi tablečių. Ir visai galima gyventi.

Tablečių pasaulis. Tablečių žmogus. Tablečių samsungai. Ateitis gimsta čia ir dabar. Piktai lojant trenktiems rusteikoms ir džiugiai ulbant panoramos skaitovams. Beje, pastebėjau, kad didieji sparnuočiai nečiulba. Vis mažiukai, kurie slepiasi krūmuose. Bet aš čia ne apie mus. Apie tabletes. Viskas bus gerai, žmogau, dar po vieną.

Taigi medikai – tautos priešai. Iš jų griežtai pareikalausim atitinkamo išsilavinimo ir licenzijų. Tai, ką darai, turi būti pagrįsta. Įrodyta, kad nekenksminga. Kad tikrai bent šiek tiek veikia. Kad nėra apgaulės.

Vaistui aprobuoti jį kliniškai tirsite metų metais. Nuodijant savanorius nustatinėsite pašalinius poveikius. Tiksliai aprašysit veikimo mechanizmus ir galimybių ribas. Ir apie pasitaikančias klaidas drebėdami tylėsit.

O štai nemedikai – visi iki vieno tautos draugai. Storos žolininkės – lieknumo specialistės, raganos, šamanai su tamtamais. Solidūs homeopatai, gydantys vandens lašiukais. Natūralių myžalų gėrikai ir molio valgytojos.

Jų pilnos studijos ir urmo bazės. Lentynos nukrautos drumzlinais buteliukais neaiškių antpiliukų ir raugų. Kurių sudėties ir poveikio niekas niekada netyrė ir netirs. Kaip ir to, ar tikrai juose yra tai, kas pakeverzota.

Jie tai išgydo viską ir visus. Visi klausimėlio herojai patvirtins. Jokių tyrimų ir klaidų. Viskas tobula ir nepakartojama. Jokių licenzijų ir patvirtintų pasveikimo įrodymų. Ar bent deklaracijų apie poveikį. Keista šypsena, veterinarijos felčerio frazės. Fone įnirtingi plojikai įvairias rakursais. Laidų vedėjai be jų negali nei minutės.

Žmonės, besigydantys antibiotikais rimtas infekcijas, saujomis ryja žarnyno mikroflorą atstatančias kapsules. Ar litrais maukia atitinkamus jogurtus. Nes be žarnyno mikrofloros blogai. Ilgam sutriks virškinimas ir visas gyvenimas. Tą žino kiekviena ant poliklinikos suolo tupinti bobutė.

Bet gali būti dar geriau. Jei už mėnesio atlyginimą ištaigingoje klinikoje tau tą mikroflorą per užpakalį išplaus. Išvalys žarnas ir organizmą, taip sakant. Tapsit nuolatiniais klientais. Vyrams visada stovės ir presai bus kaip skalbimo lentos. Moterims išsilygins padribos ir užsiries užpakaliukai. Be vargo atjaunėsit ir – iki kaklo laimingi.

Kas iš to, kad geriausi tos srities specialistai juokiasi. Medikai juk kvaili ir medicina ne mokslas. Tik žiniuoniai ir šundaktariai yra protingi, tik jų kliedesiai mokslas. Pirkėjų visada atsiras. Reikia tik tinkamai pareklamuoti.

O kur dar visur esantys pranašai, horoskopų fėjos ir rūstūs ateities spėjikai? Ekstrasensų mūšiai ar rinkiminės prognozės pagal šviesulių padėtį? Sveikatos programa pagal gimimo datą, kuri nieko nereiškia, nes jei genų kombinacijas kas ir gali kiek paveikti, tai ne gimimo, o apvaisinimo momentu.

Katalikai, neigiantys šamanų kerus, irgi stengiasi nuo konkurentų neatsilikti. Kuria savus stebuklus. Mat be jų niekaip nepakelsi į šventuosius savo viršininko, AIDS epochoje kliedėjusio apie prezervatyvų žalą.

Seni pūzrai už Viešpatį sprendžia apie tai, apie ką neturi žalio supratimo. Ir kur buvę, kur nebuvę – vis apie seksą ir apie seksą. Ką ten oficialūs velnio išvarytojai! Štai negrą, prikeliantį numirėlius, susigrūdusi Vilniaus Šventosios Dvasios bažnyčion minia pasitiko stovėdama, ilgais ir audringais plojimais.

Šios  linksmybės vyksta viešai, matant specialistams ir žurnalistams. Profesionalams ir ministrams. Ir kad nors kas bent orą pagadintų. Mat kvailystė yra baisi jėga. Geriau neprasidėti, nes protingam iš to vieni nuostoliai. Daug naudingiau apsukruoliams juos pamelžti. Juk kaip narkotikų to patys trokšte trokšta. Laukia vis naujų nesąmonių ir noriai jas apmoka.

Kas pigu negali būti tikra. Todėl kuo brangiau mokama, tuo daugiau besmegenių tiki panacėjomis, kurios akimirksniu viską pasaulyje pagydo. Ryžtingai paneikim mediciną, kurioje nieko neraukiam. Užsiimkim akmens amžiaus praktikomis. Juk pasaulis yra lagamino formos.

Didžiausias Visatos blogis yra mokslas ir civilizacija. Kas tik ne taip – į šiukšlyną. Pirmyn į pirmykštę bendruomenę! Nuo skiepo vienas iš šimtų tūkstančių truputį sunegalavo? Atsisakykim skiepų ir mirkim tūkstančiais. Nukrito lėktuvas ar apsivertė automobilis? Yra juk ir kinkomasis transportas. Genetiškai modifikuotų organizmų kenksmingumo niekas neįrodė? Tai uždrauskime juos dėl to, kad jų žala nepaneigta!

Svarbu atsisakyti visko ir bus gerai. Tik jei patiems suskaus dantuką – lėksim kaip dideli pas labai nesveikos medicinos specialistą labai chemiškai pasigydyti.

Apsirūkiusių modernybės supermamyčių baidosi ir joms pataikauja visi – nuo studento iki prezidento. Agresyvioji bukaprotystė skatintina ir paranki. Valdžiai patinka, nes užlieja pamazgomis ištuštintas galvas. Mažiau suks smegenis apie ponų siautėjimą. Žiniasklaidai nesąmonės generuoja daugiau klikų. Visiems viskas gerai. Tik niekas neatgaivins mirusio nepaskiepyto vaiko. Ar kitų šiuolaikinio idiotizmo aukų.

Tiesą pasakius, tie su atsisukusiais varžteliais niekam ir nerūpi. Duoda uždirbti visiems. Bėda tik, kad toleruojant mulkius apsiverčia pasaulis. Normalus pasijunta kvailiu. Nutyla, pasimeta, nusivilia, tampa ciniku. Ir iš aktyvaus gyvenimo išeina.

O avigalviai pasijunta protingais. Visur prasibruka, pasipūtę ir savim patenkinti.Ir nėra ribų jų šėlsmui. Jiems ir laimės tabletės nereikia. O tablečių nuo durnumo nėra.

Nuotraukoje: komentaro autorius Algimantas Rusteika.

2015.12.28; 12:29

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *