Nuostabūs Valdimiro Putino metai


Kai gruodžio 31 laikrodis išmuš vidurnaktį, Vladimiras Putinas galės sovietiškai iškilmingai atšvęsti pabaigą metų, atnešusių Rusijai šitiek laimėjimų ant tarptautinės politikos nestabilios šachmatų lentos, sakoma rumunų visuomenės veikėjo Andrejaus Soresku straipsnyje leidinyje "Le Huffington Post". Sirija, Iranas, Armėnija, G 20 viršūnių pasitarimas, Snoudenas – Rusijos pergalių sąrašas šiemet toks ilgas, kad Kremliaus šeimininkas kurį laiką net buvo kandidatas į Nobelio taikos premiją.

Šiandien Rusija stovi pasaulinės diplomatijos viršūnėje, nors dar prieš keletą mėnesių nebuvo jokių prielaidų, mano A.Soresku. Viskas pasikeitė po Sirijos vyriausybinės kariuomenės dujų atakos Damasko priemiestyje, sakoma straipsnyje.

„Kai JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija buvo pasirengusios stoti į karą, V.Putinas joms išmušė žemę iš po kojų, pasiūlęs likviduoti Sirijos cheminį ginklą“, – rašo autorius. Geniali dėl savo netikėtumo kombinacija buvo meistriškai sužaista, ir dabar Vakarai dešimt kartų pagalvos prieš mesdami iššūkį Kremliaus šeimininkui.

G 20 viršūnių susitikime Sankt Peterburge V.Putinas elgėsi kaip tikras caras, tęsia autorius. Įtempta atmosfera jo visai negąsdina, skirtingai nuo Vakarų lyderių, kurie dabar stengiasi nekritikuoti Rusijos prezidento net tada, kai jis peržengia visas politinio korektiškumo ribas, uždrausdamas, sakykim, „homoseksualizmo propagandą“.

Didelę dalį laiko RF vadovas užsiima rimtais reikalais, bet kartais nevengia ir atitrūkti, pavyzdžiui, apdovanoti Rusijos pilietybe prancūzų aktorių Žerarą Depadjė. Kartais, kaip atsitiko gavus Rusijoje prieglobstį Edvardui Snoudenui, darbas ir pramoga sutampa, ir tada V.Putinas smagiai žemina Ameriką, rašo A.Soresku.

Be to, Rusija šiandien lyderiauja pasauliniame žaidime aplink dujas ir naftą, „Putinas sėdi ant naftos dolerių ir gali nepavydėti Persų įlankos monarchams, – sakoma publikacijoje. – Energetika tapo pagrindiniu ginklu, o Maskva moka juo labai mikliai naudotis“.

2013 metai Rusijai buvo išimtinai sėkmingi, tačiau tai nelaiduoja džiugios ateities. „Tarptautiniai santykiai kartais būna žiaurūs tiems, kas galvoja, kad jis juos valdo, – pažymi baigdamas A.Soresku. – Tereikia nukristi barelio kainai, ir Maskva bus išversta iš balno tiek šalyje, tiek ir už jos ribų“.

Nuotraukoje: Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Šaltinis: "Le Huffington Post"

2013.10.29

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *