Pagerbė Voluinės tragedijos aukų atminimą


V. Zelenskis ir A. Duda pagerbė Voluinės tragedijos aukų atminimą. EPA-ELTA nuotr.

Kyjivas, liepos 9 d. (Ukrinform-ELTA). Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir Lenkijos prezidentas Andrzej Duda sekmadienį Ukrainos mieste Lucke pagerbė Voluinės tragedijos aukų atminimą.
 
Apie tai praneša Ukrainos naujienų agentūra „Ukrinform“, cituodama V. Zelenskio žinutę kanale „Telegram“.
 
„Kartu pagerbiame visas nekaltas Voluinės aukas. Atmintis mus vienija! Kartu mes esame stipresni!“ – rašė Ukrainos lyderis.
 
V. Zelenskis ir A. Duda liepos 9 d. atvyko į Voluinės srities centrinį miestą Lucką, kur dalyvavo gedulingose mišiose Šv. Petro ir Povilo katedroje.
 
Voluinės tragedijos tema laikoma viena prieštaringiausių Ukrainos ir Lenkijos santykiuose. Kyjivas ir Varšuva skirtingai vertina tragedijos priežastis, atsakomybę ir aukų skaičių.
 
Lenkija tvirtina, kad už 1943–1944 m. Voluinėje įvykdytą nusikaltimą atsakingi ukrainiečiai, o Ukraina teigia, kad atsakomybė tenka abiem pusėms, todėl atsiprašymas turėtų būti abipusis.
 
Lenkijos vadovas A. Duda neseniai buvo pareiškęs, kad Lenkija ir Ukraina artina savo pozicijas, siekdamos suprasti sudėtingus istorinius klausimus, ir planuoja bendrus renginius Voluinės tragedijos aukoms pagerbti liepos mėnesį.
 
Ukrainos Graikų katalikų bažnyčios ir Lenkijos Romos katalikų bažnyčios vadovai Sviatoslavas Ševčiukas ir Stanislavas Gadeckis liepos 7 d. pasirašė bendrą pareiškimą Voluinės tragedijos metinių proga, kuriame pasmerkė prieš 80 metų įvykdytus nusikaltimus ir paragino ukrainiečių ir lenkų tautas susitaikyti ir vienytis.
 
Justina Vaišvilaitė (UKRINFORM)
 
2023.07.09; 16:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *