Nors britiški skandalai dėl princesės Dianos žūties jau nutilę, šiandien į dienos paviršių iškilo dar kai kurios sensacingos versijos. Pavyzdžiui, apie “paslaptingąją videokasetę, kurioje neva demaskuojami karališkosios šeimos intrigų užkulisiai”.
Kad egzistuoja videokasetė, kurią oficialusis Londonas bevelytų pamiršti visiems laikams, tapo žinoma dar 2003-aisiais metais. Tačiau toji žinia ilgai ir sėkmingai slėpta. Tik dabar ima aiškėti, kas galėjo būti užfiksuota kasetėje ir kodėl karališkoji šeima kategoriškai neigia tą kasetę egzisuojant.
Štai kokią informaciją apie šią problemą pateikė kai kurie Didžiosios Britanijos leidiniai. Diana ašarodama, susijaudinusi skundžiasi į filmavimo kamerą: ”Jis per daug artimas Fosetui. Ką gali padaryti, jeigu tavo vyras palaiko nesveikus santykius su tarnu?” Ji taip pat pasakoja, kad Čarlzas ir jo artimas pagalbininkas buvo užklupti viename iš Čarlzo kambarių, jie pastebimai pasijutę “nejaukiai”, “buvo sutrikę”.
Apie tai, kad egzistuoja videoįrašai, kur ji sėdi viena prieš kamerą, tapo žinoma tik 2003 metais. Beveik ketverius metus jie gulėjo jos buvusio tarno Polo Barelo namo palėpėje. Jų niekas niekada nežiūrėjo.
Policija įrašus aptiko tik tuomet, kai, renkant įkalčius sufabrikuotai bylai, Barelo name buvo daroma krata. Po teismo Dianai buvo panaikinti visi kaltinimai. Aukštas pareigas užimantis “šaltinis”, žinantis apie įrašų egzistavimą, pasakė: “Jų turinys tampa ne paslaptis, ir tai – bomba”. Vienas Polo Barelo draugų sako: “Jie penkerius metus buvo saugomi pas Polą. Jis niekada jų nežiūrėjo. Jis pakraupęs, kad įrašų turinys paviešinamas”.
Vienoje kasetėje nufilmuota: velionė princesė sėdi kėdėje Kensingtono rūmų kambaryje. Vaizdas fokusuojamas stambiu planu, ir ji taria: “Na štai, aš vėl viena”. Paskui ji paleidžia karčią tiradą princo Čarlzo ir jo meilužės Kamilos Parker Boulz adresu. Žiūrėdama tiesiai į kamerą: “Aš jaučiuosi visiškai izoliuota. Čarlzas labiau pasitiki Fosetu, negu manimi. Tai visiškai nebepakenčiama”. Princesė lieja apmaudą ir ant kitų karališkosios šeimos narių, neišskiriant nė karalienės ir princo Filipo. Ji kalba, kad karalienė ją laiko “nulipdyta ne iš tokio molio, kad galėtų būti karalienė. Kokia bukagalvė!” Grafas Edinburgietis, tęsia ji, “tiesiog nepakenčiamas”, jis visada randa būdą “mane pažeminti”.
Laikraščiui “The Sunday Mirror” apie 40-ties minučių įrašą papasakojo šaltinis, kuris peržiūrėjo kasetes. Videodienoraščiai niekaip nesusiję su audioįrašais “apie išprievartavimą” (turimas omenyje Dianos buvęs kamerdineris Džordžas Smitas, kurį esą išprievartavo vienas princo Čarlzo tarnas). Videokasetėje Diana mini Smitą ir jį užjaučia. Jos žodžiais tariant, pradžioje tai buvę seksualiniai santykiai abipusiu sutarimu, bet situacija tapo nekontroliuojama. Diana teigia, kad karališkasis tarnas nuėjo per daug toli ir išprievartavo Smitą. “Tikriausiai jis jautėsi siaubingai”, – priduria Diana.
Kitame siužete išblyškusi ir išsikankinusi Diana apsipila ašaromis, kai kalba apie vienatvę ir izoliaciją. “Aš jaučiuosi patekusi į spąstus, – kelis kartus sako ji. – Karališkoji šeima gyvena tarsi viduramžiais”. Ji labai jaudinančiai kalba apie savo vaikus princus Viljamą ir Harį, pergyvena dėl jų ateities. Čarlzą ji kaltina bandymu “pasiimti juos”. Ji tvirtai žinanti, kaip juos reikėtų auklėti. “Aš noriu, kad jie susitikinėtų su paprastais žmonėmis. Noriu, kad jie gyventų realiame pasaulyje”, – pabrėžia Diana. Prisiminusi savo vaikystę ji priduria: “Aš augau kaip eilinė mergaitė ir noriu, kad būtent taip augtų ir mano vaikai. Aš nenoriu, kad jie augtų šioje tvankioje atmosferoje”.
Ji kalbėjo ir apie karališkuosius tarnus. “Visi jie į mane žiūri iš aukšto. Tai tiesiog siaubinga. Neabejoju, kad už viso to stovi Fosetas. Jo įtaka per daug didelė”.
Dianos išpažintis apie Čarlzo ir Foseto ryšius išaiškėjo tik po to, kai pastarasis buvo priverstas palikti princo pagalbininko postą. Nepaisant prieštaravimų, išdėstytų Čarlzo asmeninio sekretoriaus sero Maiklo Pito rašte, jam, kaip teigiama, buvo įteikta vienkartinė išmoka – 500 tūkstančių svarų, taip pat suteikta finansinė parama perkant 450 tūkstančių vertės namą.
Teigiama, kad dauguma videoįrašų buvo sunaikinta po princesės žūties 1997 metais. Remiantis Skotland Jardo šaltiniais, juos sunaikino princo Čarlzo nurodymu Chaigrouv soduose. Kalbama, kad šio sunaikinimo organizavimą princas pavedė Maiklui Fosetui. Tačiau buvusiam karališkajam dvariškiui Baretui pavyko išsaugoti keletą kasečių, kurias policija paėmė iš jo namų. Su prokuratūra buvo susitarta, kad įrašais nebus naudojamasi Bareto teismo procese, nes jie yra slapto pobūdžio. Remiantis aukštas pareigas užimančiu “šaltiniu”, “visosekasetėse Diana atrodo prislėgta, patirianti didžiulį spaudimą. Neįmanoma jos nesigailėti, atrodo, kad jos gyvenimas – ištisas košmaras. Tačiau šios juostos – tiesiog bomba, jos kompromituoja Čarlzą, žemina visą karališkąją šeimą”.
Naudotis videokamera Dianą išmokė jos pažįstamas, techninio skyriaus darbuotojas. Skotland Jardo šaltiniai patvirtino, kad įrašai egzistuoja. “Nustatyti, kam priklauso kai kurie daiktai, taip pat ir šios kasetės, turi civilinių bylų teismas”, – pareiškė spaudos atstovas. Manoma, kad teisę į kasetes pareikš Spenserių šeima. “Šaltinis” Bekingemo rūmuose mano, kad kasetės, patekusios ne į tas rankas, gali padaryti “nepataisomos” žalos.
Nuotraukoje: princesė Diana.
2011.06.24