Piketas dėl Kauno pilies


Birželio 29 dieną nuo 11 iki 13 valandos prie Kauno miesto savivaldybės surengtas piketas dėl Kauno pilies atstatymo darbų. Protestuota dėl to, kad, prisidengus modernumo skraiste, pilis darkoma, reikalauta, kad pilis būtų atkūriama autentiškai, naudojant tam tik akmenis ir plytas. Šią akciją organizavo „Senojo Kauno” draugija ir Kauno krašto demokratinis judėjimas. Į akciją atvyko ir „Vyčio“ judėjimo atstovai. Piketo dalyviai sustojo į dvi grupes po septynis – aštuonis žmones, rankose laikė įvairius plakatus, bendravo tarpusavyje, praeiviais bei miesto valdžios atstovais.

Su piketo dalyviais atėjo pasikalbėti vicemeras Rimantas Mikaitis. Jo nuomone, pilies atstatymas yra naudingas miestui, o architekto K.Mikšio projektas, pagal kurį rengiami pilies atstatymo darbai, tikrai gerai parengtas. R.Mikaitis teigė, kad pagrindiniai pilies atstatymo darbai bus baigti iki liepos vidurio. Kiek vėliau atėjo ir Kauno savivaldybės administracijos direktorius S.Gudėnas, kurio piketo dalyviai atvirai klausė: kodėl pasirinktas abejotinas Kauno pilies atstatymo projektas? Deja, rišlaus atsakymo į šį ir kitus klausimus šis įtakingas valdininkas taip ir nepateikė.

Akcijoje aktyviai dalyvavo Kauno krašto demokratinio judėjimo nariai Česlovas Kasperavičius, Raimonda Koryznienė, Jonas Baltušis, Algirdas Kavaliauskas, Jurgis Bielinis ir kiti pilietinių judėjimų atstovai. Šio piketo iniciatorius ,,Senojo Kauno“ draugijos pirmininkas Rimvydas Žiliukas teigė: ,,Visoje Europoje pilys atkuriamos autentiškai. Kur tik teko būti, ir Prancūzijoje, ir Vengrijoje, ir kituose kraštuose, visur pilys yra atkuriamos autentiškai, tam naudojamos plytos ir akmenys. Tad nesuprantu, kodėl Kaune daroma kitaip – pasirinktas projektas, pagal kurį pilis tiesiog darkoma“.

Apie susirinkusiųjų žmonių nuotaikas bylojo ir plakatai: „Kaip atstatyti pilį, turi spręsti tauta, o ne vien tik valdininkai“, “Atkurkime autentišką Kauno pilį“. Taip pat buvo demonstruojamas ir neva moderniai atkuriamos Kauno pilies maketas.

2010.07.09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *