Prezidentas išimties tvarka suteikė Lietuvos Respublikos pilietybę A. Lukoszevieze


Lietuvių kilmės britų muzikas ir menininkas Antony Lukoszevieze (Jungtinė Karalystė). Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Vadovaudamasis Konstitucija, Pilietybės įstatymu ir atsižvelgdamas į Pilietybės reikalų komisijos siūlymą, prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pasirašė dekretą, kuriuo Jungtinės Karalystės piliečiui Antony Lukoszevieze išimties tvarka suteikė Lietuvos Respublikos pilietybę.
 
Prezidentas G. Nausėda Lietuvos Respublikos pilietybę išimties tvarka suteikė pirmą kartą.
 
Šalies vadovas sausio 22 dieną nuotoliniu būdu susitiko su Lietuvos Respublikos pilietybę siekiančiu įgyti A. Lukoszevieze ir aptarė jo integraciją į Lietuvos visuomenę ir muzikinę veiklą, kuri ypač reikšmingai prisideda prie šalies valstybingumo stiprinimo bei autoriteto tarptautinėje bendruomenėje didinimo, sakoma Prezidentūros pranešime.
 
A. Lukoszevieze yra Europoje ir pasaulyje gerai žinomas lietuvių kilmės britų muzikas ir menininkas, avangardinės ir eksperimentinės muzikos kūrėjas ir atlikėjas, ansamblio ,,Apartment House“ įkūrėjas. Jis itin aktyviai domisi Lietuvos muzika ir nuolat bendradarbiauja su mūsų šalies muzikos ansambliais, atlikėjais ir kompozitoriais, taip pat ieško jaunų talentingų Lietuvos šiuolaikinės eksperimentinės muzikos kūrėjų.
 
Prezidentas atsižvelgė į tai, kad atlikėjas remia, palaiko ir skatina Lietuvos menininkų kūrybą, aktyviai prisideda prie jų kūrinių sklaidos Jungtinėje Karalystėje ir Europoje. Lietuvos muzikantų kūrinius jis atlieka tarptautiniuose festivaliuose ir BBC radijuje. Mūsų šalies kompozitorių kūrinius, tarp jų ir pasaulines premjeras, jis nuolat įtraukia į savo koncertų programas ir atlieka garsiausiose Europos koncertų salėse.
 
A. Lukoszevieze nuopelnus Lietuvos valstybei yra įvertinusios Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos muzikos informacijos centras. Pasak jų, A. Lukoszevieze kūrybinė veikla ir pasiekimai kultūros srityje vertintini kaip ypatingi nuopelnai Lietuvai. Už ypatingus nuopelnus puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius, garsinant Lietuvos vardą kompozitorius 2009 m. apdovanotas ,,Lietuvos tūkstantmečio žvaigžde“. 2020 m. jam įteiktas Karališkosios filharmonijos draugijos apdovanojimas už ypač reikšmingą įnašą į kamerinę muziką Jungtinėje Karalystėje.
 
Muzikantas savo ryšį su Lietuvos valstybe kaip itin svarbų vertina ne tik dėl dabartinės veiklos, bet ir dėl to, kad jo seneliai gimė Lietuvoje, vėliau persikėlė gyventi į Angliją, sakoma Prezidentūros pranešime. A. Lukoszevieze dalį savo laiko praleidžia Lietuvoje, o ateityje ketina grįžti gyventi į mūsų šalį. Jis yra vedęs Lietuvos pilietę, rašytoją, menininkę ir vertėją Pauliną Pukytę.
 
Pilietybės įstatymas numato, kad Lietuvos Respublikos pilietybę išimties tvarka prezidentas gali suteikti ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei turintiems kitų valstybių piliečiams ar asmenims be pilietybės, kurie integravosi į Lietuvos visuomenę.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.26; 04:34
print