Prezidentė darbo vizito vyks į Briuselį ir Paryžių


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lapkričio 29 d.išvyksta 2 dienų darbo vizito į Briuselį ir Paryžių. Sekmadienį šalies vadovė Belgijos sostinėje dalyvaus Europos Sąjungos ir Turkijos viršūnių susitikime. Lapkričio 30 d. Prezidentė Paryžiuje sakys kalbą JT Klimato kaitos konferencijoje.

Aukščiausio lygio ES šalių vadovų susitikimas su Turkijos Ministru Pirmininku Achmetu Davutoglu yra antrasis toks susitikimas po ES ir Afrikos vadovų susitikimo Maltoje lapkričio pirmoje pusėje, kuriuo siekiama stabdyti į Europą plūstantį pabėgėlių srautą.

Šalies vadovės teigimu, Turkijos indėlis yra esminis ES  sprendžiant migracijos krizę. Dauguma pabėgėlių į Europą atvyksta per šią, su Sirija sieną turinčią valstybę. Vien tik šiais metais per Turkiją į ES atvyko 575 tūkstančių pabėgėlių.

Susitikime ES šalių ir Turkijos vadovai aptars bendrą veiksmų planą, kuriuo Turkija įsipareigoja stiprinti sienų kontrolę, sutvarkyti pabėgėlių registraciją ir užtikrinti ekonominių migrantų, kurių gyvybei negresia pavojus, grąžinimą iš ES. Siekiant padėti Turkijai, kuri jau suteikė prieglobstį 2,2 milijono pabėgėlių iš Sirijos, ES planuoja skirti 3 milijardus eurų.

Pasibaigus ES ir Turkijos viršūnių susitikimui Prezidentė išvyks į Paryžių, kur lapkričio 30 d. dalyvaus JT Klimato kaitos konferencijoje. Šios konferencijos tikslas pasiekti naują pasaulinį susitarimą dėl į atmosferą išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo. Ankstesni Kioto susitarime numatyti įsipareigojimai baigsis 2020 m., todėl pasaulio valstybės turi sutarti dėl tolesnių tikslų.

Į aukšto lygio konferenciją atvyksta 147 delegacijos ir 40 tūkstančių dalyvių. Prezidentė sakys kalbą valstybių vadovų sesijoje, kurioje taip pat dalyvaus JAV Prezidentas Barackas Obama, Kinijos Prezidentas Xi Jinping bei kiti lyderiai.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

2015.11.29; 06:02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *