Prezidentė kviečia Vasario 16-ąją pasitikti linksmai ir išradingai


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kviečia kūrybingai ir prasmingai minėti Valstybės atkūrimo dieną ir visame pasaulyje esančius Lietuvos piliečius prisijungti prie akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“.

„Vasario 16-oji – visų mūsų laisvės šventė. Pasveikinkime savo atkurtą valstybę, parodykime sau ir pasauliui, kad esame vieningi ir bendruomeniški. Vieną svarbiausių dienų mūsų istorijoje minėkime išradingai, dalinkimės idėjomis, šventine nuotaika ir savo meile Lietuvai“, – sakė šalies vadovė.

Prezidentė kviečia visus Lietuvos piliečius pasidalyti sumanymais, kaip linksmai ir išradingai pasveikinti savo šalį, ir kartu pradėti ruoštis Lietuvos šimtmečiui. Idėjas galima registruoti interaktyviajame žemėlapyje oficialioje Prezidentės interneto svetainėje adresu www.lrp.lt/vasario16.

Ketvirtą kartą vykstančios akcijos tikslas – sutelkti visą Lietuvą: Vietos bendruomenių metus švenčiančias bendruomenes, šeimas, mokyklas, verslo įmones, kaimynus, nevyriausybines organizacijas, užsienio lietuvius ir kitus.

Originaliausiai Vasario 16-ąją paminėjusius šalies vadovė pakvies į specialų renginį Prezidento rūmuose ir įteiks nepriklausomos Lietuvos ir jos žmonių simbolį – valstybės trispalvę.

Praėjusiais metais šalies vadovės inicijuotos akcijos metu Lietuvoje ir užsienio šalyse vyko daugiau kaip 250 renginių. Įvairios pilietinės iniciatyvos startavo per socialinius tinklus, žmonės demonstravo savo kurtas originalias trispalves – nuo rankdarbių iki viso namo, nudažyto šalies trispalvės spalvomis.

Kiti šventę pasitiko su dainomis ir liaudies šokiais, rengdami šventinius koncertus, bėgimus ir eisenas. Šalies mokyklose ir darželiuose vyko kūrybinės dirbtuvės ir istorijos pamokos, kur patys mažiausi Lietuvos piliečiai buvo skatinami mylėti savo Tėvynę.

Valstybės atkūrimo diena sumaniai minėta ir Airijoje, Australijoje, JAV, Norvegijoje ir Ispanijoje. Katalonų ir lietuvių asociacija demonstravo tradicinių lietuviškų šiaudinių sodų meną Barselonos gatvėse.

Tuo metu organizacija „Sugrįžus“, vienijanti į savo Tėvynę sugrįžusius lietuvius, Valstybės atkūrimo dieną kartu pasitiko prie Gedimino pilies bokšto Vilniuje.

Šalies vadovės inicijuojamą akciją šiais metais palaiko LNK televizija, naujienų portalas „DELFI“, radijo stotys „Radiocentras“, „Zip FM“ ir „Ruskoje Radio“.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.01.01; 10:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *