Prezidentė neturi televizoriaus?


Kaip skelbia žiniasklaida, Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vertindama gegužės 17 d. įvykius Garliavoje, pabrėžė, jog įvykdžius neeilinį, mažo vaiko interesus liečiantį teismo sprendimą, atsakingos institucijos turi ištirti, ar prieš vaiką nebuvo naudota prievarta.

Turi įvertinti visas vaiko perdavimo aplinkybes ir perdavimo procedūroje dalyvavusių institucijų veiksmus.

Prezidentė ne kartą esanti išsakiusi poziciją, kad mergaitės interesai yra svarbiausia ir vaiko interesų apsauga turi būti garantuota, ir savo pozicijos nekeičia.

Prievarta, anot Prezidentės, vaiko atžvilgiu netoleruotina. Pasak Prezidentės, turi būti imtasi visų reikiamų priemonių mergaitės saugumo užtikrinimui ir jos interesų gynybai. Akivaizdu, kad Prezidentė neturi televizoriaus, nes iš rodytų vaizdų ir ypač garso įrašų iš Kedžių namų net neišmanėliui aišku, kad mergaitės perdavimas biologinei motinai vyko smurtiniu būdu – mergaitė buvo pagrobta iš teisėtos globėjos Neringos Venckienės prievartos būdu.

Žinant, kuo baigtųsi panašūs tyrimai, kai juos atliktų patys smurtautojai arba juos gelbstinčios kitos tarnybos, panašu, kad Prezidentė norėjo išsisukti nuo tragedijos vertinimo ir veiksmų arba bent „perdavimo“ pasmerkimo.

Gera žinoti, kad prezidentė yra išreiškusi ypatingą susirūpinimą mergaitės saugumo užtikrinimu, neleistina prievarta prieš ją, tačiau bloga žinia, kad nepastebėjo pilietiniu reiškiniu tapusio tiesos ir teisingumo vardan dieną-naktį budinčios tikrų piliečių Talkos valstybei Garliavos Klonio gatvėje mergaitės saugumui užtikrinti. Ir labai bloga žinia, kad Prezidentė nematė, kaip teisėsaugos „šarvuočiai“ smurtavo prieš malda ir Trispalve prisidengusią Talką.

Vėliau Prezidentė pabrėžusi, kad dėl konflikto Garliavoje abi pusės kaltos, tarsi patvirtina, kad kalti smurtaujanti teisėsauga, tačiau kalta ir Talka. Nejaugi Prezidentė tikrai neturi televizoriaus? Juk ne tik Lietuva, bet ir Amerika matė, kad Talka nesmurtavo, o lietuviškas OMON-as smurtavo. Juokingam pramanui prilygstantis šarvuoto policininko nusiskundimas, kad Neringa Venckienė (užlaužtomis rankomis) jį mušusi per galvą, tevertas Mauzerio ir Surskio komentarų.

Gera žinia, kad po tragedijos Garliavoje Talka valstybei tiesos ir teisingumo vardan išėjo į aikštes ir gatves. Prezidentei vertėtų Talkos atsiprašyti ir santarvės Valstybėje dėlei prie jos prisidėti.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: prezidentė Dalia Grybauskaitė.

2012.05.22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.