Prezidentė su moksleiviais kvies stabdyti patyčias


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, kovo 16 d., 10 val. lankysis Vilniaus "Ąžuolyno" progimnazijos ,,Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2016“ renginyje ir su mokyklos bendruomene aptars, kokios priemonės yra efektyviausios sprendžiant patyčių problemą ir užtikrinant vaikų saugumą.

Vilniaus "Ąžuolyno" progimnazija yra vienas gerųjų pavyzdžių, kaip realiai sprendžiamos patyčių problemos. 

Nuosekliai ir efektyviai įgyvendindama prevencinę programą „Olweus“ ir įtraukdama visą mokyklos bendruomenę, progimnazija patyčių mastą per septynerius metus sumažino beveik 40 procentų. Šiemet progimnazijos moksleiviai kurs „Draugystės sieną“, pins apyrankes ir atliks dainą, kviečiančią stabdyti patyčias.

Pasaulio sveikatos organizacijos tyrimai rodo, kad patyčių mastas Lietuvoje yra didžiausias, palyginti su kitomis 42 šalimis. Patyčias patiria kas trečias vaikas Lietuvoje. Emocinis smurtas didėja ir elektroninėje erdvėje.

Prezidentės teigimu, Lietuvos vaikai turi jaustis saugūs ir sulaukti realios pagalbos, susidurdami su patyčiomis ir agresyviu elgesiu. Tai – visos visuomenės problema. Todėl tiek mokyklos bendruomenė, tiek aplinkiniai neturi likti abejingi, kai skriaudžiamas vaikas, ir turi suteikti jam pagalbą.

Tik 56 proc. visų Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų vykdo patyčių prevencijos programas. Vis dar trūksta sistemingo ir visą bendruomenę įtraukiančio požiūrio į patyčių problemos sprendimą.

Todėl Prezidentė inicijuos Švietimo įstatymo pataisas, kurios padės sukurti kovos su patyčiomis sistemą visose šalies mokyklose.

Emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ inicijuojama „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016“ Lietuvoje vyksta jau septintą kartą. Joje dalyvauja 1100 ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: prezidentė Dalia Grybauskaitė.

2016.03.16; 05:41

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *