Prezidentė teikia Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kandidatūras


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija, pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Vilniaus apygardos teismo teisėjų Godos Ambrasaitės-Balynienės, Antano Rudzinsko ir Algimanto Valantino skyrimo Lietuvos apeliacinio teismo teisėjais.

Pretendentų į teisėjus atrankos komisija, atsižvelgdama tiek į teisinio darbo kokybės rodiklius, tiek į asmenines savybes, iš 20 atrankoje dalyvavusių kandidatų šiuos teisėjus vienbalsiai įvertino kaip tinkamiausius Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų pareigoms eiti.

Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriuje dirbantys teisėjai Goda Ambrasaitė-Balynienė ir Antanas Rudzinskas taip pat yra ir teisės mokslininkai, besispecializuojantys civilinės teisės ir civilinio proceso srityje. Į Vilniaus apygardos teismo teisėjo pareigas Goda Ambrasaitė-Balynienė buvo paskirta 2008 metais. Teisėjas Antanas Rudzinskas šiame teisme dirba nuo 2007 metų.

Algimantas Valantinas yra patyręs baudžiamosios teisės ir baudžiamojo proceso specialistas, turintis įvairiapusę ir turiningą 30 metų teisinio darbo patirtį, iš kurių net 16 metų yra dirbęs teisėju. Šiuo metu Algimantas Valantinas yra Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas. Darbo kokybę ir stažą, organizacinius gebėjimus, profesinę kultūrą, asmenines ir dalykines savybes bei patirtį įvertinusi Pretendentų į teisėjus atrankos komisija pripažino šį kandidatą tinkamiausiu aukštesnės instancijos teismo teisėjo pareigoms eiti.

Pagal Konstituciją, Apeliacinio teismo teisėjus skiria Prezidentas Seimo pritarimu.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2015.12.08; 06:07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.