Prezidentė vyksta oficialaus vizito į Slovėniją


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė vasario 29 – kovo 1 d. su oficialiu vizitu lankysis Slovėnijoje.

Susitikimuose su Slovėnijos Prezidentu Borutu Pahoru, Ministru Pirmininku Miro Ceraru ir Nacionalinės Asamblėjos pirmininku Milanu Brglezu Prezidentė aptars šalių bendradarbiavimą įveikiant migracijos krizę ir valdant pabėgėlių srautus, geopolitinę saugumo situaciją ir atgrasymo priemones, kurių bus siekiama Varšuvos NATO viršūnių susitikime. Taip pat bus kalbama apie patirtį užsitikrinant energetinį saugumą ir ekonominio bendradarbiavimo perspektyvas.

Lietuvos ir Slovėnijos Prezidentai aplankys Lietuvos policijos pareigūnus, dirbančius Slovėnijos ir Kroatijos pasienyje. Lietuva pirmoji sureagavo į Slovėnijos pagalbos prašymą ir nuo 2015 m. rudens mūsų šalies pareigūnai padeda valdyti į Slovėniją plūstančius pabėgėlių srautus, užtikrinti jų registraciją ir paskirstymą, palaikyti viešąją tvarką. Pernai Slovėnijos sieną kirto 380 tūkstančių žmonių, šiemet jau apie 100 tūkstančių.

Oficialiuose susitikimuose bus aptarti ir šalių energetiniam saugumui svarbūs klausimai – ES energetikos sąjungos kūrimas, nacionaliniai energijos šaltinių įvairovę užtikrinantys sprendimai.

Su Slovėnijos vadovais Prezidentė aptars ir ekonominio bendradarbiavimo perspektyvas. Slovėnija nuo 2010 m. yra EBPO narė, turinti nedidelę, tačiau dinamišką ekonomiką. Lietuva pasiruošusi pasiūlyti Slovėnijai aukštos kokybės maisto ir žemės ūkio prekių. Slovėnai taip pat turi gerai išvystytą IT sektorių, nori pritraukti investicijų į vaistų ir naujų technologijų pramonę, todėl susitikimuose bus aptartos bendradarbiavimo galimybės mokslo ir inovacijų srityje.

Prezidentė taip pat Liublianos rotušėje atidarys Lietuvos ir Slovėnijos valstybinių santykių 25-mečiui skirtą Vytauto Daraškevičiaus fotografijų parodą, aptars kultūrinio bendradarbiavimo potencialą.

Lietuvos ir Slovėnijos vadovai kaip dviejų tautų draugystės ženklą unikaliame gamtos kampelyje Postoinoje inauguruos simbolinį „Taikos suolelį“. Tai prieš kelerius metus Slovėnijoje gimusi graži tradicija, kuria siekiama puoselėti draugystę ir solidarumą tarp tautų. Prezidentas Borutas Pahoras su kitų šalių vadovais jau yra inauguravęs penkis simbolinius suolelius įvairiose Slovėnijos vietose.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.02.27; 07:56

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.