Rašytojos Vidmantės Jasukaitytės kūrybos vakaras


Tekstas, garsas, vaizdas… Mintis, muzika, spalva…

Vidmantės Jasukaitytės gilią, jausminga, intymią poeziją, lydimą meistriškos Arkadijaus Gotesmano perkusijos ir Petro Vyšniausko saksofono, papildys maditatyviniai tapytojos Kunigundos Dineikaitės paveikslai. Vakaras, sujungiantis meno žanrus ir panaikinantis jų ribas… Galimi patys įvairiausi klausimai poetei ir patys atviriausi atsakymai į juos.

Vidmantė Jasukaitytė – viena iškiliausių vidurinės kartos rašytojų sėkmingai dirbanti keliuose žanruose. Yra išleista jos dešimt prozos ir dešimt eilėraščių knygų, pastatytos trys pjesės ir kino filmas pagal jos scenarijų jos apysakų pagrindu. Ji yra publicistė, parašiusi apie pusantro šimto straipsnių įvairiomis temomis, Kovo 11-osios akto signatarė, politikė. Vidmantės Jasukaitytės kūryba nesujaukia skaitytojo jausmų ir nedrumsčia sąmonės, o padeda skaitytojams atrasti savyje neišsakytus skaudulius vardan laisvesnės dvasios ir šviesos, atpažinti gyvenimą įvairiuose gėrio ir blogio pavidaluose, nepasiklysti tarp jų ir teisingai pasirinkti.

Vidmantė Jasukaitytė užaugino tris vaikus, Kęstutį, Algirdą (IT specialistai) ir Vaižgantę Kunigundą (dailininkė). Netekusi vyro Vinco Rimgaudo Dineikos, nepalaužta sunkios ligos gyvena ir kuria daugiausia Vilniuje. Dirba prie kelių rankraščių vienu metu.

Kūrybos vakaras – lapkričio 13 d. 17.30 val. Lietuvos žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, Vilnius).

Nuotraukoje: rašytoja Vidmantė Jasukaitytė.

2015.11.09; 03:00

 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *