Reinoldijus Šarkinas tvirtino nieko nežinąs


Seimo laikinoji tyrimo komisija dėl Lietuvoje veikiančių komercinių bankų priežiūros efektyvumo ir situacijos likviduojamame banke “Snoras” apklausė dabartinį Lietuvos banko vadovą Vitą Vasiliauską ir buvusį – Reinoldijų Šarkiną. 

Reinoldijus Šarkinas sakė, kad jo vadovavimo Lietuvos bankui metais iš “Snoro” nebuvo signalų, jog banko veikla nestabili.

Prieš duodamas parodymus komisijai žurnalistams jis sakė, kad Lietuvos banko įpareigojimai “Snorui” ir kitiems bankams taisyti savo veiklą buvo normalus reguliavimo procesas: “Beveik visi turėjo bėdų, būdavo kokie nors įpareigojimai, kad turi pataisyti, visuose bankuose kažkas buvo”.

Pasak buvusio Lietuvos banko vadovo, kai jis dirbo šalies centrinio banko valdybos pirmininku, Lietuvoje buvo normali bankinė sistema ir jų priežiūra atitiko tarptautinius reikalavimus, o „Snorą“ buvo galima vadinti patikimu banku, nes jis turėjo licenciją.

Ponas R.Šarkinas taip pat teigė žinojęs, jog iš Lietuvos banko pernai lapkričio pabaigoje atleistas Lietuvos banko Kredito įstaigų priežiūros departamento direktorius Kazimieras Ramonas turėjo giminaičių “Snore”. Tiesa, jo dukra ir sesuo užėmė “Snoro” vadovavimui įtakos neturėjusias pareigas.

Suprask, ir dabar R.Šarkino dukros dirba šalies komerciniuose bankuose, bet, pasak buvusio Lietuvos banko vadovo, reikia atsižvelgti, kokios jų užimamos pareigos.

Apsilankęs komisijos posėdyje dabartinis Lietuvos banko vadovas V.Vasiliauskas teigė, kad prisiima atsakomybę už bankinį sektorių nuo savo kadencijos pradžios, tačiau susilaiko nuo bet kokių buvusio banko vadovo veiksmų komentavimo.

V.Vasiliauskas pažadėjo, kad visuomenei bus atsiskaityta dėl “Snoro” laikinojo administratoriaus Simono Freakley nuveiktų darbų. “Tikrai taip, tam ir yra laikinoji Seimo tyrimo komisija, kuri atsakys į visus iškilusius klausimus, taip pat ir dėl pono Freakley. Pačios ataskaitos, kurių buvo dvi, t.y. lapkričio 24-ąją ir gruodžio 7-ąją, yra riboto naudojimo, nes ten yra ir banko komercinę paslaptį sudarančių dalykų. Ateityje šie dokumentai taps prieinami visuomenei”, – paaiškino V.Vasiliauskas.

Komisija nagrinėja 14 klausimų, nagrinėjančių bankų kontrolės, “Snoro” bankroto ir galimų piktnaudžiavimų klausimus. Laikinajai komisijai vadovauja Valentinas Mazuronis, atstovaujantis partijos “Tvarka ir teisingumas” frakcijai. Pasak V.Mazuronio, Lietuvos banko buvusiam ir esamam vadovams buvo užduota daug “labai įdomių klausimų” ir gauta “daug labai įdomių atsakymų”.

Taip pat sutarta, kad, esant reikalui, jie į komisijos posėdžius galės atvykti pakartotinai. Komisijos pirmininko pavaduotajais išrinkti konservatorius Stasys Šedbaras ir socialdemokratas Juozas Olekas.

Nuotraukoje: buvęs Lietuvos banko vadovas Reinoldijus Šarkinas.

2012.02.20

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.