Rimas Armaitis: Demokratija pagal Byvius ir Tešlagalvius


Vengrijos parlamentarai šią savaitę apribojo Konstitucinio Teismo galias, priimant sprendimus dėl biudžeto formavimo ir mokesčių politikos.

Kaip rašo spauda, „Premjeras Andrius Kubilius irgi norėtų, kad sunkmečiu Konstituciniam Teismui (KT) būtų draudžiama kištis į Vyriausybės fiskalines priemones“, kad „Ekonominės politikos reikalai turėtų būti visada politikos reikalai, o ne teisės ar kokios konstitucinės doktrinos reikalai“, – ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą sakė A.Kubilius, tam pritarė Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas.

Toks vaizdas, kad mūsų Valdytojai valdo „Kvailių kaimą“, o mes esame to kaimo gyventojai. Bet ar tikrai mes esame Kvailių kaimo gyventojai? Gal Valdytojai mano, kad jau nėra suprantančių, kokias nesąmones jie sako, o gal tokiu būdu jie tikrina, ar dar liko gebančių mąstyti. Gal mūsų Valdytojai mano, kad visi protaujantys jau paliko Lietuvą? Kaip bebūtų gaila, manau, Lietuvoje jų dar liko nemažai, kad ir kaip mūsų Valdytojams to nesinorėtų. Ir jie, kol galioja Lietuvos Respublikos Konstitucija, kėlė ir kels klausimus dėl iššvaistomų milijonų.

Norėtųsi šitiems mūsų Valdytojams priminti, kad Konstitucinis teismas nagrinėja įstatymų atitikimą Konstitucijai. Ir visai nesvarbu, ekonominių ar politinių. O jei Lietuva teisinė ir demokratinė valstybė, tai joje galioja Konstitucija kaip aukščiausias įstatymų ir normų rinkinys bei Konstitucinis teismas kaip aukščiausias teismų organas. Jeigu niekas nebekontroliuotų ekonominių įstatymų atitikimo Konstitucijai, tai įvairūs Byviai ir Tešlagalviai galėtų daryti, kas tik jiems šautų į galvą, ir liktų visiškai nebaudžiami.

Suprantama, premjeras A.Kubilius nenori pripažinti Konstitucinio teismo sprendimo dėl neteisėtai atimtų pensijų ir kitų panašių dalykų.
Bet ar toks mūsų Premjero pasisakymas nėra pasityčiojimas iš mūsų, iš demokratijos, mūsų Konstitucijos? Juk tai – rinkėjams duotos priesaikos sulaužymas. Gal ponas A. Kubilius pamiršo, kad, padėjęs ranką ant Konstitucijos, davė priesaiką laikytis Lietuvos Konstitucijos?
Suprantama, vis sunkiau darosi vogti, tai kokie bus artimiausi Premjero žingsniai? Gal dėl sunkmečio uždraus spaudą, uždraus opoziciją ir žodžio laivę, panaikins Konstitucinį teismą ir apskritai sustabdys Konstitucijos ir įstatymų veikimą, nes politikams geriau žinoti, ko mums reikia, juk mes pagal juos gyvename Kvailių kaime.

Bet juk anksčiau ar vėliau, teks už tai atsakyti. Ar šie Byviai ir Tešlagalviai nesuvokia, koks laukia Brisiaus galas? Gal jie nesuvokia, kad už savo elgesį ir tautos nuskurdinimą jie anksčiau ar vėliau atsidurs politiniam šiukšlyne? Ar ne šito jie labiausiai ir bijo? Kaip rodo paskutinės apklausos, jų sprendimus palaiko tik 4 proc. šalies gyventojų, o 70 proc. nepalaiko ir jais nepasitiki.

Nuotraukoje: komentaro autorius Rimas Armaitis.

2010.11.22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *