Rusas demaskuotojas Aleksandras Perepeličnas prieš savo mirtį kalbėjo su MI-6 bendradarbiu?


Per koronerio kvotą Didžiojoje Britanijoje nuskambėjo tvirtinimas, kad rusas demaskuotojas Aleksandras Perepiličnas, galimas dalykas, prieš savo mirtį „kalbėjo su Britanijos specialiosiomis tarnybomis“,  praneša The Guardian.

Jis staigiai mirė 2012 metų lapkritį – galimas dalykas, buvo nunuodytas, primena žurnalistas Lukas Hardingas.

Perepiličnas „pranešė numanomos aukštų Rusijos mokesčių žinybos valdininkų aferos už 230 mln. dolerių detales. Numanoma, kad pinigai buvo pavogti iš mokesčių, kuriuos išmokėjo Hermitage Capital ribotos rizikos draudimo fondai (hedge funds), sakoma straipsnyje.

Hermitage advokatas Džefris Robertsonas apkaltino Sirėjaus policiją slėpus gyvybiškai svarbią informaciją.

Policijos advokatė Šarlotė Venzem nesutiko su jo žodžiais, bet pasakė, kad policija reikalauja išbraukti iš kvotos mažiausiai 45 dokumentus, prašydama jiems vadinamojo PII liudijimo – „dėl neliečiamybės visuomenės interesais".

Robertsonas pareiškė koroneriui, kad policijos prašymas nepaprastai neįprastas, nes PII paprastai naudojamas tik svarstant bylas, kurios liečia svarbiausias nacionalinio saugumo problemas arba tarptautinius santykius. Perepeličnas, „galimas dalykas, kalbėjo su Didžiosios Britanijos specialiosiomis tarnybomis“, pridūrė advokatas.

Pasak autoriaus, Perepeličnas buvo investicijų bankininkas ir valdė kai kurių rusų valdininkų finansus. “Tarp tų valdininkų buvo Olga Stepanova, vienos Maskvos mokesčių inspekcijos viršininkė, ir jos vyras Vladlenas. Toji pora, kaip manoma, buvo susijusi su 230 mln. dolerių afera. Hermitage juristą Sergejų Magnickį, kuris aptiko aferą, patį suėmė VRM bendradarbiai ir 2009 metais mirtinai sumušė kalėjime“, – sakoma straipsnyje.

„Anksčiau Perepeličnas perdavė Magnickiui banko dokumentus, kurie demaskavo Stepanovus. Tuos pačius dokumentus Perepeličnas perdavė Šveicarijos prokuratūrai. Prokuratūra iškėlė Stepanovams baudžiamąją bylą ir įšaldė jų banko sąskaitas. Posėdyje Robertsonas sakė, kad šveicarai iškvietė Perepeličną ir Stepanovą bendrai apklausai, kuri vadinama „akistata“. Apklausa taip ir neįvyko. Perepeličnas staiga mirė, pabrėžė Robertsonas“, – sakoma straipsnyje.

Surėjaus policija ir Perepilično našlė įtikinėja, kad jo mirtis nebuvo smurtinė, o Hermitage ir draudimo kompanija Legal&General mano, kad jį nužudė.

Kvotos bus atnaujintos vasarį. Pagrindinė liudytoja bus botanikė Monika Simonds. Jos naujų analizių rezultatai kol kas neviešinami.

Pernai ji aptiko Perepilično organizme „pėdsakų iono, kuris susijęs su gelzemijumo augalais, iš kurių nuodingiausias – Gelsemium elegans“. Pasak autoriaus, jis naudotas kinų ir rusų žudikų (kilerių).

Šaltinis: The Guardian

2016.01.29; 08:15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *