Rusija atsakys į RT kanalo transliacijų nutraukimą Vokietijoje


Rusijos propagandistai. Montažas

Berlynas, sausio 2 d. (dpa-ELTA). Rusijos ambasadorius Vokietijoje Sergejus Nečajevas pažadėjo, kad Maskva duos atsaką į paskelbtus apribojimus valstybiniam transliuotojui RT.
 
„Tikrai bus reakcija iš Rusijos pusės. Nesu koks nors Delfų orakulas, bet čia galima rasti įvairių galimybių. Rusijoje dirba labai daug vokiečių žurnalistų, kurie puikiai jaučiasi Rusijos žiniasklaidos erdvėje. Mes tikrai nenorime jokio konflikto. Tiesiog norime, kad mūsų stotis Vokietijoje turėtų tokias pačias teises ir galimybes ir galėtų ramiai dirbti“, – interviu naujienų agentūrai dpa sakė S. Nečajevas.
 
Praėjusių metų gruodžio viduryje RT vokiečių kalba pradėjo tiesiogiai transliuoti savo kanalą RT DE, tačiau jau po kelių valandų „YouTube“ užblokavo šį kanalą. Kitą dieną Berlyno žiniasklaidos reguliavimo institucijos ėmėsi veiksmų prieš RT. Prieš pat Kalėdas Europos palydovų operatorius „Eutelsat“ nutraukė RT DE transliaciją.
 
Toks sprendimas buvo priimtas dėl to, kad Vokietijos reguliavimo institucijos RT nesuteikė transliavimo licencijos. Tačiau RT savo ruožtu teigia, kad iš Serbijos gavo galiojančią transliavimo licenciją. Prieš tai RT nesėkmingai bandė tokį leidimą gauti Liuksemburge.
 
Vakarų šalys RT kanalą laiko Kremliaus propagandos įrankiu.
 
Irma Jančiauskaitė (DPA)
 
2022.01.03; 00:50
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *