Rusija išsiunčia du Bulgarijos diplomatus


Rusija pirmadienį paskelbė išsiunčianti du Bulgarijos diplomatus – tai esą tokio pat pobūdžio atsakomosios priemonės, Bulgarijai dėl įtarimų šnipinėjimu rugsėjį išsiuntus du Rusijos diplomatus.
 
Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešime sakė, kad buvo iškviestas Bulgarijos ambasadorius Atanasas Krystinas, norint jį informuoti, jog du Maskvoje dirbantys diplomatai nuo šiol laikomi personae non gratae.
 
„Toks žingsnis yra atsakas į nepagrįstą Bulgarijos valdžios institucijų sprendimą rugsėjį iš šalies išsiųsti du Rusijos prekybos misijos Sofijoje atstovus“, – teigiama ministerijos pranešime.
 
Rugsėjį Bulgarija paskelbė išsiunčianti du Rusijos diplomatus dėl įtarimų šnipinėjimu kariuomenei. Maskva teigė, kad sprendimą vertina kaip „sąmoningą bandymą pakenkti konstruktyviam Rusijos-Bulgarijos bendradarbiavimui“.
 
Bulgarijos prokuroro teigimu, Rusijos piliečiai nuo 2016 metų rinko įslaptintą informaciją apie Bulgarijos kariuomenės modernizavimo planus.
 
Incidentas greičiausiai pablogins įprastai šiltus, tačiau pastaruoju metu griūvančius valstybių santykius. Praėjusiais metais taip pat buvo išsiųsti trys Rusijos diplomatai dėl kaltinimų rinkus įslaptintą informaciją.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.13; 06:20
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *