Rusija nori sustabdyti nemalonų kino projektą


Laikraštis Die Welt praneša apie naują Rusijos kino režisieriaus ir scenaristo Aleksandro Mindadzės projektą, kurio darbinis pavadinimas „Brangusis Hansas, mielasis Piotras“. Projektas trišalis, vokiečių–rusų–ukrainiečių, ir pasakoja apie vokiečių inžinierių Hansą, atvykusį į Sovietų Sąjungą prieš prasidedant didžiajam Tėvynės karui, o taip pat apie jo draugą rusą Piotrą, kuriuos istorija išskyrė į priešingas barikados puses.

Scenarijus grindžiamas realiais įvykiais, pažymi straipsnio autorė Julija Smirnova. Prieš keletą dienų iki Molotovo–Ribentropo pakto pasirašymo Vokietija ir Sovietų Sąjunga sudarė ekonominį susitarimą, remiantis kuriuo, o taip pat šiek tiek vėliau pasirašytomis keliomis ekonominio bendradarbiavimo sutartimis Sovietų Sąjunga mainais už vokišką techniką tiekė Vokietijai žaliavas ir maistą.

Būtent dėl tos priežasties A.Mindadzės projektas sukėlė Rusijoje karštus ginčus, nurodo J.Smirnova. Kino grupė kreipėsi į kultūros ministeriją prašydama dalinai finansuoti projektą, nes nepriklausoma ekspertų komisija scenarijų įvertino labai gerai. Bet ministerija atsisakė suteikti A.Mindadzės projektui finansinę paramą.

Leidinys pateikia Kinematografijos departamento direktoriaus Viačeslavo Telnovo paaiškinimą: „Mes nusprendėme, kad pergalės prieš Vokietiją 70-mečiui neturi išeiti filmas, kuris neatitinka mūsų karo vaizdinio“. Jam pritaria kultūros ministro patarėjas Arsenijus Mironovas, tvirtindamas, kad „iki karo pradžios jokio Sovietų Sąjungos ir Vokietijos karinio–techninio bendradarbiavimo nebuvo“.

Tačiau galutinai dar nenuspręsta. Leidinio nuomone, „sprendžiant iš visko, A.Mindadzę lenkia į kompromisą“. Interviu laikraščiui Kommersant kultūros ministras sakė, kad A.Mindadzė pakeitė scenarijų ir šiuo metu dirba su nauju istorijos konsultantu.

Pats Aleksandras Mindadzė nenori komentuoti tų pasisakymų, kol neišspręstas finansavimo klausimas.

Šaltinis: Die Welt

2013.09.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *