Rusijai ir JAV vėl nepavyko pasiekti pažangos INF sutarties klausimu


Susitikime su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja ginklų kontrolės ir tarptautinio saugumo klausimais Andrea Thompson nebuvo pasiekta jokios pažangos Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) klausimu, sakė Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas. 

„Deja, nepadaryta pažangos. JAV pozicija išlieka gana griežta ir primenanti ultimatumą. Sakėme JAV, kad neįmanoma vesti dialogo bandymo šantažuoti Rusiją sąlygomis“, – teigė S. Riabkovas.

Pekine vykęs A. Thompson ir S. Riabkovo susitikimas truko mažiau nei valandą. Anot Rusijos politiko, Vašingtonas nėra pasiruošęs palaikyti dialogo su Maskva. 

1987 metais tuomečio JAV prezidento Ronaldo Reagano ir Sovietų Sąjungos prezidento Michailo Gorbačiovo pasirašyta sutartis draudžia gaminti ir turėti iš sausumos paleidžiamas branduolinį ginklą nešti galinčias sparnuotąsias raketas, kurių veikimo nuotolis – nuo 500 iki 5 500 km.

Praėjusį mėnesį JAV davė Rusijai 60 dienų terminą, kuris baigiasi vasario 2 d., sunaikinti savo raketas 9M729, kurios pažeidžia sutartį, arba JAV pradės šešių mėnesių trukmės oficialaus pasitraukimo iš sutarties procesą.

S. Riabkovas pridūrė, kad nepakankama pažanga dialoge su JAV kelia Rusijai didelį susirūpinimą, ypač dėl Europos saugumo.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.31; 16:40

print