Vokietijos specialiųjų tarnybų nuomone, Rusijos vadovybė savo propaganda ir politine įtaka siekia susilpninti Europos Sąjungą.
Kaip praneša vokiečių žurnalas Focus, Rusijos specialiosios tarnybos sudarė „sąrašą, kuriame Europos šalys suskirstytos pagal principą, kaip lengva daryti įtaką jų politikai ir visuomenei“.
VFR specialiųjų tarnybų duomenimis, sąrašas, kaip spėjama, buvo „sudarytas maždaug prieš metus, ir Vokietija jame, beje, yra apie vidurį“. Specialiosios tarnybos nurodo, kad yra visa virtinė „požymių, jog, paaštrėjus migracinei krizei Vokietijoje, Kremlius laiko ją pažeidžiamesne, dėl to ir suaktyvino savo veiklą“.
Skandalas dėl neva pabėgėlių išprievartautos 13-metės rusų kilmės vokietaitės, kuris po to, kai buvo smulkiai nušviestas Rusijos valstybinėje žiniasklaidoje, sukėlė daugelyje Vokietijos miestų Vokietijos rusų demonstracijas ir nesutarimus tarp Berlyno ir Maskvos, specialiųjų tarnybų nuomone, yra tik matomoji tos veiklos dalis.
Berlynas taip pat mano, kad Rusijos specialiosios tarnybos panaudojo buvusį CŽV bendradarbį Edvardą Snoudeną propagandiniams tikslams.
„Snoudenas nusprendė vykti į Rusiją. Tuo pačiu jis stojo į vieną pusę propagandiniame kare tarp Maskvos ir Vakarų“, – pareiškė laikraščiui Frankfurter Algemeine NSA veiklos Vokietijoje tyrimo komisijos pirmininkas Bundestago deputatas Patrikas Zensburgas.
Kaip pabrėžė Zensburgas, Snoudenas naudingas Rusijai propagandiniame kare su Vokietija, jam buvimas Rusijoje padarytas „maksimaliai malonus“, bet vis dėlto jis „laikomas už trumpo pavadėlio“ ir „jis gali daryti tik tai, ką jam sako Rusijos valdžia“.
Deputatas tai pat spėja, kad Rusijos žvalgyba galėjo užmegzti kontaktą su Snoudenu dar 2007 metais, kai šis lankėsi Ženevoje tarnybos reikalais.
Tuo tarpu Vokietijos specialiosios tarnybos jau seniai įsitikinusios, kad Snoudenas Rusijos specialiosiose tarnybose buvo laikomas bendradarbiu, priduria leidinys.
Nuotraukose: liūdnai pagarsėjęs Edvardas Snoudenas.
Informacijos šaltinis: leidinys Focus.
2016.03.19; 06:05