Rusijos suktybės dėl branduolinio ginklo


„Du senatoriai respublikonai kreipėsi į Baltuosius rūmus, reikalaudami suteikti daugiau žinių apie administracijos informuotumą apie tai, kaip Rusija pažeidinėja Vidutinio ir trumpo nuotolio raketų likvidavimo sutartį (VTNRS).

Laiškas perduotas prieš Nacionalinio saugumo tarybos administracijos vadovo Brajeno Makkeono (Brian McCann) kandidatūros tvirtinimo į aukščiausią Pentagono postą klausymus Senate“, – perduoda The Daily Beast.

Kaip The Daily Beast pirmą kartą pranešė pernai lapkritį, Barako Obamos administracija priėjo išvadą, kad Rusija pažeidė VTNRS 2012 metais, rašo straipsnio autorius Džošas Roginas (Josh Rogin). Lapkritį The New York Times tai patvirtino ir pranešė, kad pažeidinėjama nuo 2008 metų, ir į tuos pažeidimus įeina sutartyje uždrausti antžeminio bazavimo sparnuotųjų raketų bandymai, sakoma straipsnyje.

Laiške, pasirašytame Senato ginkluotųjų pajėgų reikalų komisijos narių Keli Ajotti (Kelly Aiotti) ir Rodžero Vikero (Roger Wicker), su kuriuo susipažino The Daily Beast, kalbama apie norą žinoti, ar Makkeonui žinoma apie pažeidimus 2010 metais, kai jis buvo Baltųjų rūmų ir Kongreso tarpininkas derybose su Rusija dėl strateginės puolamosios ginkluotės – SPG–III.

Senato ginkluotųjų pajėgų reikalų komisijos narys pranešė The Daily Beast, kad Makkeono vaidmuo tuose reikaluose gali sukelti problemų tvirtinant jį į naująjį postą Pentagone, pažymi straipsnio autorius.

„Kol kas neaišku, ar tai, kad administracija neinformavo Senato svarstant sutartį, buvo neveiklumas, ar nesąžiningumo išraiška“, – pareiškė senatorius.

„Kai Senato tarptautinių reikalų komitetas pagaliau slapta pranešė apie pažeidimus 2012 metais, valstybės sekretorius Džonas Keris, kuris tada buvo komiteto pirmininkas, įniršo ir perspėjo: jeigu pažeidimai bus plačiai išviešinti, tai ateityje bandymams įtikinti Senatą ratifikuoti ginklavimosi kontrolės sutartis iškils pavojus“ – perduoda leidinys.

Šaltinis: The Daily Beast

2014.02.28; 06:12

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *