Rusijos valdžia siekia apklausti Chodorkovskį dėl 1998 metų žmogžudystės


„Rusijos tyrėjai nori apklausti buvusį naftos magnatą Michailą Chodorkovskį dėl 1998 metais Sibire įvykdytos žmogžudystės“,  – rašo The Wall Street Journal.  „Jie tvirtina, kad aptiko naujų įrodymų, keliančių mintį, kad jis davęs nurodymą nužudyti. Tai pareiškė oficialus valdžios atstovas“, – tęsia žurnalistas Alanas Kulisonas.

Pats Chodorkovskis pareiškė, kad tyrimo pobūdis politinis.

RF Tyrimo komitetas antradienį savo tinklaraštyje pareiškė, kad nori apklausti Chodorkovskį ryšium su Neftejugansko mero Vladimiro Petuchovo nužudymu.

„Petuchovas siekė, kad Kremlius ištirtų JUKOS veiklą pagal kaltinimus nemokant mokesčių mieste, kuriam tuo metu trūko pajamų. 1998 metų birželio 26 (originale klaidingai rašoma „2008 metų“, – red.) jis buvo nušautas, kai ėjo į darbą. Už Petuchovo nužudymą buvo nuteistas vienas iš aukštų Chodorkovskio pavaldinių – JUKOS saugumo tarnybos vadovas“, – sakoma straipsnyje

Chodorkovskiui niekada nebuvo pateikti kaltinimai šioje byloje, sakoma straipsnyje, „bet antradienį Rusijos tyrimo komiteto atstovas Vladimiras Markinas pareiškė, kad bendradarbiai atkapstė naujos informacijos, jog jis galėjęs užsakyti tą žmogžudystę, o taip pat yra atsakingas už keletą kitų nusikaltimų“.

Kaip praneša agentūra Interfaks, Chodorkovskio advokatas Vadimas Kliuvgantas Markino pareiškimą pavadino „fantazijomis“ ir „prasimanymais“. Pats Chodorkovskis savo įraše Twitter pasidomėjo: „Ar tai reakcija į Hagos vykdymą, ar į seriją straipsnių apie Rusijos ateitį po Putino?“

Nuotraukoje: Michailas Chodorkovskis.

Šaltinis: The Wall Street Journal

2015.07.07; 05:40

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *