Sergejus Šoigu paskelbė apie ginklavimosi būtinybę


Po to, kai Vašingtonas suspendavo dalyvavimą Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutartyje, Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pareiškė, kad šalis per ateinančius 2 metus privalo sukurti naujo tipo raketų sistemas.

Jungtinės Valstijos ne kartą kaltino Rusiją pažeidžiant INF sutartį, o praėjusį penktadienį prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė, kad Vašingtonas pradeda šešių mėnesių trukmės pasitraukimo iš INF sutarties procesą.

Atsakydamas į Vašingtono žingsnį, prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį pareiškė, kad Rusija taip pat pasitraukia iš sutarties ir pradeda kurti naujos kartos ginkluotę, kuri pažeistų nuo Šaltojo karo galiojusią sutartį. Analitikų teigimu, sutarties atsisakymas gali reikšti naujų ginklavimosi varžybų pradžią.

Susitikime su pareigūnais antradienį S. Šoigu tikino, kad Rusija per ateinančius 2 metus turi sukurti dvi naujas raketų sistemas.

„2019-2020 metais turime sukurti žemyninį jūrinės „Kalibr“ raketų sistemos variantą, kuriame įrengtos tolimojo nuotolio sparnuotosios raketos, parodžiusios itin gerus rezultatus Sirijoje“, – gynybos pareigūnams kalbėjo S. Šoigu.

„Tuo pat metu turime sukurti nuo žemės paleidžiamų raketų sistemą su tolimojo nuotolio viršgarsinėmis raketomis“, – pridūrė Rusijos gynybos ministras. Pasak S. Šoigu, raketų sistemų kūrimo planus patvirtino V. Putinas.

INF sutartis draudžia nuo žemės paleidžiamas trumpojo ir vidutinio nuotolio raketas, tačiau sutartis leidžia tokias raketas, jei jos paleidžiamos iš jūros ar oro. Gynybos ekspertų teigimu, jūrinių ir iš oro paleidžiamų raketų sistemų konvertavimas į nuo žemės paleidžiamas bus naudingas Rusijai, nes tokios raketos yra pigesnės ir greičiau pagaminamos.

„Jūrinių ir iš oro paleidžiamų raketų naudojimas leis mums reikšmingai sumažinti naujų raketų gamybos laiką ir išlaidas“, – tikino Rusija gynybos ministras. S. Šoigu taip pat įpareigojo pareigūnus padidinti maksimalų nuo žemės paleidžiamų raketų, kurios yra kuriamos šiuo metu, nuotolį.

Šeštadienį kalbėdamas su S. Šoigu, V. Putinas tikino, kad Rusija tokių raketų sistemų nedislokuos „Europoje ar kituose pasaulio regionuose“, nebent JAV tai padarys pirmos.

INF sutartis buvo pasirašyta 1987 m. Sutartį pasirašė Jungtinių Valstijų prezidentas Ronaldas Reaganas ir Sovietų Sąjungos vadovas Michailas Gorbačiovas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.06; 04:00

print