Spiegel: Vokietijos žvalgyba sekė NATO ir ES partnerius


Spalio 14 dieną vyriausybė informavo Bundestago kontrolės komisiją apie šnipinėjimo skandalą. Vokietijos deputatai planuoja skubiai sušaukti ir išsiųsti į Vokietijos Federalinės žvalgybos tarnybos štabo būstinę Pulache specialiąją darbo grupę, rašo laikraštis Spiegel.

Taigi Vokietija apkaltinta partnerių šnipinėjimu. Tai – ne iš piršto laužta informacija. Žurnalas Spiegel taip teigia remdamasis savo patikimais šaltiniais.

Vokietijos Federalinė žvalgybos tarnyba (BND) bent jau iki 2013 metų šnipinėjo ES šalių ambasadas ir kitų valstybių – partnerių įstaigas.

Toji grupė turi susipažinti su užduočių, kurias sprendė BND, sąrašu, bei apklausti žvalgybos bendradarbius.

Leidinys Spiegel pabrėžia, kad vienas iš svarbiausių klausimų, į kurį nori gauti atsakymą deputatai, – kas žinojo apie tų neteisėtų operacijų vykdymą ir kas davė nurodymą jas vykdyti?

Praėjusių metų birželį Federalinio VFR konstitucijos apsaugos biuro vadovas Hansas Georgas Masenas pareiškė, kad šalyje suaktyvėjo RF specialiosios tarnybos. Jis tvirtino, kad žinyba „stebi Rusijos specialiųjų tarnybų mėginimus gauti duomenų apie potencialius politinius ekonominius ir karinius padarinius, kuriuos sukelia Ukrainos krizė“.

Slaptai.lt redakcijos prierašas.

Prisimenate, kaip dar visai neseniai Vokietija kaltino Amerikos slaptąsias tarnybas, kam šios renka informaciją apie savo partnerius Europos Sąjungoje, įskaitant ir Vokietiją? Tikriausiai neužmiršote, kaip Vokietijos kanclerė Angela Merkel piktinosi amerikiečiais tvirtindama, jog toks Vašingtono elgesys – nepateisinamas?

Dabar aiškėja, kad vokiški aikčiojimai bei dūsavimai dėl neva šokiruojančio JAV slaptųjų tarnybų įžūlumo tebuvo vaidyba. Vokiečių žvalgyba – ne ką geresnė. Kaip ir CŽV, taip ir BND renka informaciją ne tik apie priešus ir oponentus, bet ir apie savo bičiulius, draugus, partnerius.

Naudojant sporto terminus, dabar rezultatas – lygus. Vienas – vienas. O jei naudojant rimtus argumentus, tai reikia sakyti: „kitaip ir būti negalėjo“. Žvalgybos neturi draugų. Žvalgyboms privalu viską žinoti. Tiek apie priešus, tiek apie partnerius.

Todėl Amerika elgėsi teisingai, šnipinėdama saviškius. Ir Vokietija elgiasi teisingai slapta tikrindama bičiulių veiksmus bei planus. Tokia specialiųjų tarnybų prigimtis. Negali gerai pažinti priešo, jei deramai nepažįsti savo draugų. Žvalgybos elgiasi neteisingai tik tuomet, jei mano, jog yra draugų, kurių nedera tikrinti. Jei išduoda, tai išduoda tik draugai. Priešai išduoti negali, nes jie yra priešai.

Todėl Vokietijai pats metas atsiprašyti Amerikos už jai vos prieš keletą metų reikštas nepagrįstas pretenzijas. Vokietijos valdžia turėtų atsisakyti demagogijos vertinant CŽV ar CIA darbo metodus. Ne vokiečių rūpestis, kaip ir kodėl pluša Amerikos „džeimsai bondai“. Vienintelis dalykas, kuris kanclerei Angelai Merkel turėtų kelti galvos skausmą, – ar BND užtektinai rimtai gano šalyje suaktyvėjusias Rusijos slaptąsias tarnybas. 

2015.10.16; 06:17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *