Švediją žeidžia Rusijos pašaipos


Skambant ABBA muzikai, treniruotų vyrukų ir mini sijonėlius seginčių merginų fone Švedijos armijos karininkas dainuoja: „Mamma mia! Rusai eina… Jie mus sudraskys, septyni – trys, kaip prieš metus žaidžiant ledo ritulį“, – rašo "The Financial Times".

Žinoma, tas per Rusijos televiziją parodytas vaizdo klipas, – tai parodija, bet problemos, kurias jis išjuokia, jau nebejuokino švedų, sakoma straipsnyje.

Didįjį penktadienį du Rusijos bombonešiai, lydimi keturių naikintuvų, per mokomąjį bombardavimą atskrido visiškai prie Švedijos sienos. Nė vienas Švedijos lėktuvas nepakilo į orą pagal aliarmą. Kariškių duomenimis, rusai inscenizavo Stokholmo ir taikinio Švedijos pietuose bombardavimą, rašo straipsnio autorius.

„Šios naujienos sukurstė Skandinavijos šalyje įnirtingus debatus apie jos gynybines galimybes“, – pažymi leidinys.

„Tie reidai pažadino nemalonius prisiminimus Švedijoje, kuri buvo kovinėje parengtyje devintajame dešimtmetyje po virtinės incidentų su kariniais povandeniniais laivais. 1981 metais sovietų submarinas iškilo iš vandens šalia Karlskrono miesto Švedijos pietuose, vėlesniais metais Švedijos karinis jūrų laivynas persekiojo keletą povandeninių laivų, taip pat ir su giluminėmis bombomis“, – primena leidinys.

Skirtingai nuo kai kurių Skandinavijos ir Pabaltijo kaimynių, Švedija, kaip ir Suomija, nusprendė nestoti į NATO. Ir Aljansas, pagyręs savo bendradarbiavimą su Švedija, aiškiai leido suprasti, kad negali garantuoti pagalbos šaliai, jeigu ji bus užpulta“, – pažymi straipsnio autorius.

Kai kurių analitikų nuomone, viena priežastis, dėl kurios Stokholmas taip norėjo sumenkinti to incidento reikšmę, gali būti susijusi su pinigų stoka biudžete, jau funkcionuojančiame ties galimybių riba.

Generolas leitenantas Andersas Silveras tvirtina, kad Švedijos karinių pajėgų kovinės parengties būklė pagrįsta pavojaus regione vertinimu. Bet jis taip pat pripažįsta, kad karių ir karinės technikos išlaikymas kainuoja vis brangiau, sakoma straipsnyje.

Šaltinis:"The Financial Times"

2013.05.13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *