Tarptautinėje konferencijoje – dėmesys kovai su hibridinėmis grėsmėmis Baltijos regione


Vilniuje antradienį prasidėjusia tarptautine konferencija „Rusijos įtaka Baltijos jūros regione – nacionalinės ir institucinės patirtys kovojant su hibridinėmis grėsmėmis“ siekiama sutelkti valstybių ir institucijų pastangas kovojant su hibridinėmis grėsmėmis ir geriau atskleisti Rusijos įtaką Baltijos regiono šalyse.

„Rusija niekada nenustojo traktuoti Baltijos valstybių kaip esančių išskirtinėje jos įtakos sferoje. Ji naudojo ir naudoja savo politinius, ekonominius, energetinius išteklius, propagandą, kibernetines, informacines ir kitas priemones – tiek atvirai, tiek slaptai, – kad mūsų šalys būtų pažeidžiamos ir silpnos“, – teigė užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, sveikindamas konferencijos dalyvius.

Jis pažymėjo, kad Rusijos veiksmai Ukrainoje dar kartą atskleidė šių hibridinių priemonių efektyvų panaudojimą.

Viceministras išreiškė viltį, kad Europos kovos su hibridinėmis grėsmėmis kompetencijų centras papildys valstybių nacionalines pastangas ir taps vieta, kurioje bus derinamos pačios pažangiausios Europos Sąjungos (ES) ir NATO strategijos kovojant su hibridinėmis grėsmėmis.

„Mūsų regione įsteigtas kompetencijos centras leis Šiaurės ir Baltijos šalims bei Lenkijai atkreipti dėmesį į saugumo iššūkius Baltijos jūros regione, atvers galimybę Lietuvos ekspertams perduoti Lietuvos patirtį ir praktiką“, – teigė D. Skusevičius.

Kovai su hibridinėmis grėsmėmis skirta tarptautinė konferencija Lietuvoje rengiama pirmą kartą. Joje dalyvauja centrą įkūrusių valstybių, NATO ir ES oficialūs atstovai, ekspertai, akademinių institucijų nariai, kariškiai. Konferenciją organizuoja Lietuvos užsienio reikalų ministerija, kartu su Europos kovos su hibridinėmis grėsmėmis kompetencijų centru ir Rytų Europos studijų centru.

Rugsėjo pradžioje Helsinkyje pradėjusio veiklą Europos kovos su hibridinėmis grėsmėmis kompetencijų centro veikloje dalyvauja Estija, Ispanija, Jungtinė Karalystė, JAV, Latvija, Lietuva, Lenkija, Norvegija, Prancūzija, Švedija, Suomija ir Vokietija, ES bei NATO. Lietuvos atstovas centro valdyboje – Užsienio reikalų ministerijos Transatlantinio bendradarbiavimo ir saugumo politikos departamento ambasadorius ypatingiems pavedimams Eitvydas Bajarūnas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.08; 04:10

print