Teroro išpuolis prieš žydų turistus Bulgarijoje


Trečiadienį Bulgarijos miesto Burgaso oro uoste Izraelio turistų autobuse įvykdytas išpuolis, kuriame žuvo 8, o sužeista apie 30 žmonių.

Bulgarijos vidaus reikalų ministro Cvetano Cvetanovo teigimu, išpuolį įvykdė savižudis sprogdintojas, kurio tapatybė dabar nustatinėjama.

Pasak ministro, Bulgarijos specialiosios tarnybos neturėjo pranešimų apie ruošiamą teroristinį išpuolį. Tarp aštuonių žuvusiųjų yra ir pats mirtininkas bei bulgaras – autobuso vairuotojas. Išpuolis Burgase įvykdytas per 18-ąsias atakos prieš žydų bendruomenės centrą Argentinoje metines, kada žuvo 85 žmonės.

Izraelio gynybos ministras Ehudas Barakas pareiškė, kad už sprogimą atsakinga Irano remiama Libano šiitų grupuotė „Hezbollah“.

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu apkaltino Iraną dėl autobuso sprogimo Burgase ir pažadėjo atsakomuosius veiksmus. Pasak premjero, „Izraelis galingai reaguos į Irano terorą“.

JAV prezidentas Barackas Obama pasmerkė „barbarišką teroristinę ataką“, sakė, kad JAV palaikys savo sąjungininkę bei pažadėjo visokeriopą paramą Izraeliui identifikuojant bei patraukiant atsakomybėn išpuolio organizatorius.

Teroro aktą Bulgarijos oro uoste, kaip praneša Bulgarijos ir Izraelio žiniasklaida, įvykdė iš Alžyro kilęs Švedijos pilietis Mehdis Ghezalis. Jis įžymus dar ir tuo, kad yra buvęs garsiosios Gvantanamo stovyklos Kuboje kaliniu.

Jis 2001 metais buvo sulaikytas Afganistane, kur studijavo Koraną.

Reuters nuotraukoje: iš įvykio vietos išgabenamos teroro akto aukos.

Reuters, INTERFAX, ITAR-TASS pranešimai.

2012.07.21

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *