Kompiuterių įsilaužėliai svetainėje zhuzhaleaks.com paskelbė 5132 elektroninius laiškus iš Julijos Timošenko dukters Jevgenijos Timošenko, pravarde Žuža, paskyrų. Apie tai praneša “Die Zeit”.
Beje, svetainėje paskalbtas Julijos Timošenko, kurią kamuoja nugaros skausmai, gydymo planas. Skelbiami duomenys, kad per keturias savaites gydymo opozicijos politikės šeima turėjo sumokėti Berlyno Charité klinikos gydytojams 680 tūkstančius eurų, o tai labiau panašu „ne į gydymą, o į kyšį tokiame politiniu požiūriu subtiliame reikale kaip liga“.
Tačiau ją gydęs Berlyno klinikos profesorius Maksas Einheuplis, kalbėdamas su “Die Zeit”, 680 tūkst. eurų sumą pavadino „absurdiška ir prasimanyta“. „Mes norime padėti pacientei ir orientuojamės į jos medicininę būseną, o ne į politines sąlygas“, – pridūrė jis. M.Einheuplis taip pat pavadino sąskaitą „primityvia klastote tarp gerai sufabrikuotų apgavysčių“ ir nurodė, kad joje nėra net parašo.
Julijos Timošenko advokatas Sergejus Vlasenka irgi pareiškė, kad informacija, kurią įsilaužėliai arba įsilaužėlių grupuotė pateikia kaip „nutekėjusią informaciją“ ir „žurnalistinį tyrimą“, tėra „tikrų ir suklastotų elektroninių laiškų kratinys“, perduoda leidinys. M.Einheuplis taip pat patvirtino, kad duomenų masėje yra ir „autentiškų medžiagų, kartais įgaunančių visiškai kitokią prasmę, pridėjus keletą papildomų sakinių ar žodžių“. Charité klinka planuoja įsilaužėlius apskųsti.
Leidinys primena, kad po to, kai Julijai Timošenko buvo paskelbtas teismo nuosprendis įkalinti ją už įgaliojimų viršijimą sudarant sutartį dėl dujų su Rusija, Ukrainoje ir už jos ribų dėl šitos opozicinės asmenybės „siautėja juridinis, politinis ir žiniasklaidinis karas“. Antai savaitės pradžioje Julija Timošneko pareiškė, kad protestuos prieš kalėjimo ligoninės režimą „pilietinio nepaklusnumo akcijomis“.
Ir S.Vlasenka, ir Jevgenija Timošenko atsakomybę už įsilaužėlių atakas priskiria Ukrainos saugumo tarnybai ir prezidento administracijai.
„Matyt, suklastotų elektroninių laiškų tikslas – diskredituoti Juliją Timošenko Ukrainoje ir už jos ribų. Tai pasiekti ne taip jau sudėtinga, nes Julija Timošenko, kaip ir jos dabartiniai priešininkai, susikrovė nemažą turtą „laukinės privatizacijos“ laikais dešimtajame dešimtmetyje. Paskui pati „dujų princesė“ sakė: „Kiekvieną, kas tais laikais dirbo Ukrainos ekonomikoje nors vieną dieną, galima buvo pasodinti į kalėjimą“, – rašoma leidinyje.
Leidinys primena, kad šmeižiami bei persekiojami ir Julijos Timošenko bendražygiai. Kalėjime uždaryti apie 20 opozicijos politikų, o svarbiausias J.Timošenko politinis konsultantas, buvęs viceministras Grigorijus Nemyria, tapo informacinio šmeižto auka.
J.Timošenko priešininkai irgi reguliariai atkreipia dėmesį į užsienio paramą buvusiai premjerei. Antai įsilaužėliai paskelbė informaciją apie tai, kad Julijos Timošenko klanas paklojo 85 tūkst. dolerių už tai, kad Amerikos Senatas prastumtų rezoliuciją, reikalaujančią išlaisvinti kalinę.
Šaltinis: "Die Zeit"
2013.01.20