V. Zelenskis atleido žvalgybos vadovą ir generalinę prokurorę


V. Zelenskis. EPA-ELTA nuotr.

Kyjivas, liepos 18 d. (dpa-AFP-ELTA). Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atleido iš pareigų du svarbius šalies saugumo institucijų pareigūnus. Remiantis sekmadienį prezidentūros paskelbtais įsakais, pareigų neteko slaptosios tarnybos SBU vadovas Ivanas Bakanovas ir generalinė prokurorė Iryna Venediktova. Ją pakeis Oleksijus Simonenka.
 
Dekretuose nenurodoma atleidimų priežastis – retas atvejis nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą. Taip pat neužsimenama apie slaptųjų tarnybų vadovo I. Bakanovo, artimo V. Zelenskio draugo iš tų laikų, kai jis buvo komikas ir dirbo televizijoje. I. Bakanovas vadovavo SBU nuo 2019 metų.
Ukrainos slaptoji tarnyba SBU
 
V. Zelenskis pareiškė, kad atleidžia generalinę prokurorę I. Venediktovą ir saugumo vadą I. Bakanovą dėl didelio skaičiaus išdavyste įtariamų Ukrainos teisėsaugos pareigūnų. Kreipdamasis į tautą V. Zelenskis sakė, kad šiuo metu tiriama daugiau nei 650 atvejų, kai Ukrainos saugumo pareigūnai įtariami išdavyste ir pagalba bei talkinimu Rusijai, tarp jų yra 60 bylų pareigūnams, kurie, jo teigimu, liko Rusijos okupuotose teritorijose ir „dirba prieš mūsų valstybę“.
 
„Toks didelis skaičius nusikaltimų prieš nacionalinio saugumo pamatus ir užmegzti ryšiai tarp Ukrainos teisėsaugos pareigūnų ir Rusijos specialiųjų tarnybų kelia labai rimtų klausimų atitinkamiems vadovams“, – sakė V. Zelenskis. „Į kiekvieną tokį klausimą bus atsakyta“, – pridūrė jis.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2022.07.18; 08:28
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *