Viceministrė D. Jankauskienė: siuntimų pas gydytojus tvarka bus peržiūrėta


Skulptoriaus Stanislovo Kuzmos kompozicija „Lozoriau, kelkis” – Santariškių ligoninės teritorijoje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė tvirtina, kad siuntimų pas gydytojus specialistus tvarka bus peržiūrėta. Anot jos, šią tvarką reikia keisti sistemiškai, koreguojant visą paciento kelią gydymo įstaigoje.
 
„Tai, kad reikia keisti siuntimų tvarką, ir ją reikia keisti sistemiškai, tas klausimas jau buvo identifikuotas daug seniau, ir su juo buvo pradėta tam tikra veikla ir darbas“, – Eltai sakė viceministrė. Ji pridūrė, kad šį klausimą ministerijoje sprendžia šeimos medicinos politikos darbo grupė ir atskira specialistų darbo grupė.
 
Pasak D. Jankauskienės, pakeisti siuntimų tvarką nėra taip paprasta, nes ji yra susijusi su visu paciento keliu gydymo įstaigoje – ir su IT sistema, ir tvarkomis bei aprašais.
 
„Siuntimų peržiūrėjimas yra susijęs ne vien tik su siuntimais, bet ir su slaugytojų, pavyzdžiui, įgalinimu“, – teigė ji.
 
Anot D. Jankauskienės, kai kuriuos siuntimus būtų galima pertvarkyti ir pakeisti nukreipimais, kuriuos išrašyti galėtų ir slaugytojai. Viceministrės teigimu, pacientus būtų galima nukreipti į kitas sveikatos priežiūros paslaugas teikiančias įstaigas, pavyzdžiui, Visuomenės sveikatos biurą.
 
„Arba, kai žmogus išrašomas iš ligoninės su trauma, pavyzdžiui, jam yra lūžęs kaulas, ir jam reikia atvykti pas traumatologus kontrolei, pasižiūrėti, kaip sugijo, tai užtektų epikrizėje (ligos istorijos baigiamojoje dalyje – ELTA) parašyti, kad kontrolė paskiriama po 3 mėnesių, ir tas prilygtų siuntimui“, – siūlė D. Jankauskienė.
 
Jos teigimu, tokiu atveju pacientui nebereikėtų papildomai lankytis pas šeimos gydytoją.
 
ELTA primena, kad prezidentūra sausio pradžioje pasiūlė eilių pas gydytojus problemą išspręsti peržiūrint siuntimų tvarką. Anot prezidento patarėjos Irenos Segalovičienės, kai kurie siuntimai yra pertekliniai ir palankūs tik apskaitai ir apmokėjimams už paslaugas.
 
Irtautė Gutauskaitė (ELTA)
 
2023.01.22; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *