Vladimiras Putinas sutvėrė XXI amžiaus Žaną D‘Ark


„Vladimiras Putinas atliko unikalų žygdarbį istorijos rekonstrukcijos sferoje: paėmė į nelaisvę jauną kareiviškai apsikirpusią kovotoją, perdavė ją teismui, pripažino kalta ir tuo pačiu sutvėrė kankinę, didvyrę ir įtakingą lyderę savo priešams,– pažymi Benas Makintairas laikraštyje The Times. – Putinas  sutvėrė savo asmeninę Ukrainos Žaną D‘Ark“.

„Daugiau kaip 500 metų skiria Nadeždą Savčenko, Ukrainos karę, Rusijos teismo nuteistą kalėti 22 metus pataisos kolonijoje, nuo prancūzų XV amžiaus šventosios, anglų sudegintos ant laužo per Šimto metų (dabar kiti rašo: šimtametį) karą.

Ir vis dėlto, žurnalisto nuomone, Orleano mergelė ir Donbaso lakūnė stulbinamai, o Kremliaus požiūriu, ypač pavojingai panašios. Abi moterys tapo nacionalinio išsivadavimo su ginklu rankose simboliais. Abi išnaudojo teismo salę kaip politinę tribūną ir pateikė teismui savo persekiotojus. Abi jas pasmerkė seksizmo prietarų išpažinėjai už vyriškos karinės uniformos dėvėjimą vyrų kare. Ir abi beveik akimirksniu pasiekė politinį šventumą ir pakėlė savo piliečių dvasią – ko nesitikėjo grobikai, „kurie dėl to pasigailėjo“.

„Tačiau svarbiausias panašumas – kad abi moterys, galų gale, užginčijo teisinius ir moralinius savo kaltintojų kodeksus“, – sakoma straipsnyje.

„Kalinė Savčenko bus krislas Rusijos akyje. Jeigu ją paleis (greičiausiai, iškeitę į belaisvius), ji gali tapti dar didesne problema Kremliui. Ji grįš į Ukrainą kaip pasipriešinimo ikona, viena iš nedaugelio figūrų, įstengiančių suvienyti politiškai susiskaldžiusią šalį, – tvirtina Makintairas. – Žanos žodžiai vyskupui, kuris pirmininkavo parodomajame procese Ruanoje, gali persekioti Putiną: „Tu sakai, kad tu man teisėjas; aš nežinau, ar taip yra; bet saugokis teisti mane neteisingai, nes tu įstumsi save į didelį pavojų“.

Nuotraukoje: Ukrainos karo lakūnįė Nadia Savčenko.

Informacijos šaltinis: The Times.

2016.03.27; 08:11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *