VSD atliks tyrimą dėl prieštaringų veiksmų, papiktinusių aktyvią bendruomenę


Portalas Tinklink.lt neseniai rašė apie Lietuvos radijo laidoje „Forumas“ nuskambėjusį skandalingą Lazdijų rajono Rudaminos miestelio bendruomenės pirmininkės Rūtos Cimakauskienės pareiškimą.

Jai skambino Valstybės saugumo departamento (VSD) darbuotoju prisistatęs asmuo ir dviprasmiškai ją įspėjęs. Pasidomėjome, kaip į tokį pareiškimą sureagavo VSD. Tariamo VSD dėmesio aktyvios bendruomenės vadovė susilaukė po to, kai Rudaminos gyventojai ėmė domėtis strategiškai svarbaus projekto – elektros tilto tarp Lietuvos ir Lenkijos – tiesimo aplinkybėmis.

Gyventojai piktinasi, kad niekas jiems nepateikia informacijos apie projekto sąlygas, poveikį sveikatai ir kraštovaizdžiui. Be to, gyventojai jaučiasi ignoruojami, nes jau kelerius metus neįsiklausoma į jų siūlomą alternatyvų tinklo tiesimo variantą.

Tinklink.lt pradėjo domėtis, kokia yra VSD pozicija šiuo klausimu ir ar iš tiesų saugumo pareigūnai galėjo viršyti savo įgaliojimus, siekdami įbauginti savo principinę nuomonę išreiškusius rudaminiečius.

VSD atstovas spaudai Vytautas Makauskas tinklink.lt žurnalistą užtikrino, kad VSD sieks išsiaiškinti, ar tikrai R. Cimakauskienei skambino jų institucijos darbuotojas. Jei paaiškėtų, kad tai vis dėlto buvo ne VSD pareigūnas, bus siekiama išsiaiškinti, kas sumanė prisidengti VSD vardu ir diskredituoti šios institucijos vardą.

Nuotraukoje: dabartinis Lietuvos VSD direktorius Gediminas Grina.

2012.01.07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.