Girtas teisingumas ir dvi savižudės teroristės


Simbolinis virsmo laikas – Didžioji savaitė posovietiniam Lietuvos teisingumui skėlė kelis lemtingus smūgius. Tiesą sakant, pati sistema, tarsi Erodo ir Poncijaus Piloto diriguojama, apnuogino visas savo praėjusių laikų grožybes. Šie šlykštūs traukuliai teikia ir prisikėlimo vilties.

Pirmasis uždaros ir korumpuotos sistemos smūgis sau – Eglės Kusaitės grąžinimas į Lukiškes. Kas gali būti iškalbingiau? Ir kas gali labiau papiktinti savo protu mąstančią visuomenės dalį? Juk tai, ką mums visiems – ir Seimo nariams, žmogaus teisių gynėjams – pavyko ištirti šioje keistoje istorijoje, verčia rėkti visu balsu. Jaunutė mergina tapo dar viena sistemos auka.

Sistema turėjo pakankamai laiko paneigti gynybos versiją, kad maištinga paauglė buvo mūsų (!?) Valstybės saugumo departamento provokuojama tapti radikalia islamiste. Nepaneigė. Net nepasistengė to padaryti.

Atvirkščiai. Tarsi ir bandantis atsitiesti VSD, pagal ne viešus šaltinius, atleido kelis neteisėtame ir amoraliame jautrios psichikos merginos provokavimo procese dalyvavusius pareigūnus. Tačiau nubaudus iešmininkus, apsivalymas įstrigo. Bausti dar kartą nuspręsta ne iniciatorius, o jų auką. Mat pastaroji DRĮSO ne nuolankiai laukti švelnesnės baigties, o nuolat kelti triukšmą. Juk tikra teroristė, ar ne? Ji drįso terorizuoti pačią sistemą! 

O kaip su tokiais teroristais elgiasi iškrypusi savanaudė sistema geriausiai atskleidė dažnai tą pusę palaikantis nacionalinis dienraštis. Matyt, gerasis prisikėlimo Dievulis švenčių proga nusprendė pajuokauti. Per Kauno pedofilijos istoriją nelemtai išgarsėjusi žurnalistė pateikė sukrečiantį interviu su vienu teisėju. Tokio atvirumo mes dar nebuvome regėję. Be to, visus teiginius sutvirtino tai, kur ir kieno jie buvo paskelbti. Cituoju:

„Teisėjai geria ir girti vykdo teisingumą.“ Kodėl? „Dėl milžiniško darbo krūvio, įtempto darbo, terminų. Ta priežastis yra visiems žinoma. Bet yra ir kita priežastis, apie kurią garsiai nekalbama. Dar sunkiau tiems teisėjams, kurie yra „pakabinti”. Jie yra įsipareigoję tam tikroms struktūroms. Sakykim – saugumui, prokuratūrai. Ir jiems daromas baisus spaudimas priimti reikalingus nuosprendžius.“

„Prokuratūra, saugumas visokiais būdais bando rasti pažeidžiamą teisėjo vietą. Mainais už galimybę ramiai dirbti teisėjas tampa jų parankiniu. Tai reiškia, kad tos bylos, kuriose reikia priimti atitinkamus nuosprendžius, duodamos tiems „pakabintiems” teisėjams.“

Viskas idealiai sutampa! Juk ir E. Kusaitės bylą turėjo spręsti išvakarėse girta TV žvaigžde tapęs teisėjas Zenonas Birštonas. Žmogus nebeatlaikė. Apie prokurorus, kurie nuolat „dirba“ su VSD bylomis taip pat jau esame pakankamai girdėję.

Tačiau tęskime iškalbingas teisėjo citatas: „Kaip sakiau, teisėjai būna pačiumpami už jų pažeidžiamų vietų. Ir jų pačių nuodėmės, ir šeima, artimieji. Teisėjas dėl savo priimtų sprendimų, kurie šokiruoja visuomenę, negali pasiaiškinti – esu „pakabintas”, vykdau nurodymus. Jis suvokia, kad atskleisdamas tikrąsias priežastis pažeis visą sistemą. Jam to niekada neatleis. Jis praras darbą, algą, pensiją, jo paties laukia ilgi teismai įrodinėjant tiesą. Sistema jam nedovanos.“

Čia jau galime pereiti prie antros sistemos „teroristės“, kurią taip pat bandoma padaryti auka – Neringos Venckienės. Nors cituojamos publikacijos pradžioje ir kritikuojama Prezidentė, atsisakiusi tenkinti sistemos norus atleisti iš pareigų maištaujančią teisėję, pats tekstas ir pateikiami faktai įrodo jos teisumą.

Juk už ką norėta atleisti N. Venckienę? Ji pasakė tą pačią tiesą! Sistema korumpuota ir iškrypusi. Įvairiausios jos sraigtelių ydos susipynę į galingą tinklą, kuris visų pirma saugo save.

Taigi, visas Lietuvos „teisingumas“ lengvai valdomas iš tamsių užkulisių!  

Dar viena smulki detalė šeimyniniam portretui interjere. Tą pačią savaitę buvo pagaliau viešai paskelbta, kad ir Generalinės prokuratūros rengiami viešieji pirkimai dvigubai viršija rinkos kainą! Kas dar galėtų geriau paaiškinti, kodėl prokurorai tokie abejingi tirdami skandalingas viešųjų pirkimų bylas?

Taigi, ydų ratas užsidaro pats savyje ir tampa neprieinamas visuomenės kontrolei. Ir žinoma – tikram teisingumui.      

Kas dabar galėtų išvalyti šias Augijaus arklides? Prezidentė bando. Jai reikia pagalbos. Viešumas čia – pats geriausias ginklas.

Visuomenė, neabejingi jos atstovai turi dabar apginti ir sulaužyto likimo merginą – Eglę Kusaitę, savadarbę VSD teroristę. Merginos kaltumo laipsnis čia jau visai nesvarbus. Juk akivaizdu – savanaudė sistema pasinaudojo sutrikusiu jaunu žmogumi. Pasinaudojo šlykščiai. Dėl pinigų, dosniai skiriamų kovai su terorizmu. Dėl papildomų etatų, priemokų ir sunkiai apskaitomų sumų operatyviniai veiklai finansuoti.

Ir niekas man neuždraus sakyti, kad taip baisiai kitų likimus traiškantys veikėjai ir yra tikrieji nusikaltėliai. Be sąžinės ir paprasčiausio žmogiškumo. Be atsakomybės.

Jie daro, ką nori, nes visuomenė nesugeba jų kontroliuoti. Tad tegul dabar jie bent jau pradeda bijoti.

Teisingumas Lietuvoje turi prisikelti.

Nuotraukoje: komentaro autorius parlamentaras Saulius Stoma.

2011.05.01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *