Žavioji Rusijos šnipė sugundė Didžiosios Britanijos politiką


Didžiosios Britanijos Apeliacinėje komisijoje paskebta sensacinga žinia. Komisijos nariai oficialiai pripažino: “politiko padėjėja Jekaterina Zatuliveter buvo Rusijos slaptųjų tarnybų atstovė, kuriai pavyko sugundyti šalies gynybos reikalus kuruojantį britų parlamentarą”.

Pasak Apeliacinės komisijos narių, Rusijos slaptųjų tarnybų agentė  Didžiosios Britanijos Karalystei neabejotinai atnešė žalos, nes veikė ne kur kitur, o būtent parlamento rūmuose. Taip britų laikraštyje “The Times” rašo Deividas Sendersonas. Omenyje turima 26-erių metų Jekaterina Zatuliveter. Būtent ji užmezgė beveik ketverius metus trukusį meilės romaną su 65-erių metų amžiaus britų liberalu – demokratu Maikomu Henkoku.

Su šiuo britu žavioji Jekaterina susipažino Sankt Peterburge surengtoje politinio pobūdžio konferencijoje. “Toje konferencijoje viskas ir prasidėjo”, – savo straipsnyje rašo D.Sendersonas

Žavioji mergina britų parlamentaro padėjėja tapo 2008-aisiais metais. Beje, parlamentaras M.Henkokas dirbo parlamento gynybos komitete bei parlamentinėje komisijoje, nagrinėjančioje oficialiojo Londono santykius su Rusija. Taigi kas ką besakytų, bet Rusijos slaptąsias tarnybas toks parlamentaras tikrai domino. Negalėjo nedominti.

Oficialūs priekaištai, pateikti J.Zatuliveter, skamba šitaip: “kaltinama tuo, kad savo pareigas parlamente panaudojo veiksmams, nukreiptiems prieš Didžiosios Britanijos nacionalinius interesus”.

Britų vyriausybės nariai tvirtino, kad po to, kai ji buvo užverbuota Rusijoje, jai buvo specialiai liepta sugundyti poną Henkoką. Intymių santykių siekta tam, kad būtų galima solidaus amžiaus sulaukusį politiką šantažuoti dėl “šeimyninės neištikimybės”. Taigi po intymių santykių Didžiosios Britanijos saugumo reikalais besirūpinantis ponas Henkokas tapo “pažeidžiamu ir nepatikimu”.

Džonatas Glasonas, kalbėjęs Didžiosios Britanijos vidaus reikalų ministerijos vardu, šią subtilią problemą narpliojantiems specialiosios komisijos nariams akcentavo, esą “mergina, dirbdama britų parlamente, iš tiesų tarnavo Rusijos slaptosioms tarnyboms”. Pono Dž.Glasono manymu, tokia situacija – ne tik skandalinga, bet ir gėdinga, net jeigu ir nepadaryta jokios konkrečios žalos.

Specialiosios komisijos posėdyje taip pat buvo sakoma, kad J.Zatuliveter ne vieną kartą Londone buvo slapta susitikusi su Didžiojoje Britanijoje akredituotu Rusijos diplomatu, iš tiesų dirbančiu Rusijos FSB vadovybei. Britų kontržvalgyba tą diplomatą įvardina kaip agentą “Borisą”.

Žavioji Jekaterina neigė, kad dirba kokiai nors žvalgybai. Ji taip pat įrodinėjo, girdi, visus tuos ketverius metus, kai intymiai bendravo su parlamentaru Henkoku, iš tiesų nežinojo, jog jis – vedęs. Jų artimi santykiai nutrūko praėjusių metų kovo mėnesį. Pats ponas Henkokas komisijai bandė įrodyti, esą merginai niekad neteikė konfidencialios, tuo labiau – slaptos informacijos.

Nuotraukoje: žavioji Jekaterina Zatuliveter, sugundžiusi 65-erių metų britų parlamentarą Maikomą Henkoką.

2011.10.21

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *