Žiniasklaida teigia, kad Švedija savo vandenyse aptiko užsienio povandeninį laivą


Užsienio povandeninis aparatas šių metų birželio 29-ąją pažeidė Švedijos jūrinę sieną ir pasirodė Jevlės uoste šalies rytinėje pakrantėje. Tai šiandien skelbia laikraštis „Dagens Nyheter“, remdamasis dviejų ekspertų pranešimu, nusiųstu Gynybos ministerijai ir uosto administracijai.

Pasak žiniasklaidos, incidentas įvyko šių metų birželio 29 dieną. Remdamiesi echoloto duomenimis, ekspertai nustatė, kad aparato ilgis sudarė 12 metrų, aukštis – 3 metrus, o jis pats buvo panašus į itin mažą povandeninį laivą. Dugne palikti jo atspaudai anksčiau ekspertams nebuvo žinomi, todėl jie mano, kad aparatas priklauso užsienio valstybei. „Šis įvykis turi būti traktuojamas kaip šiurkštus sąmoningas įsiveržimas“, – sakoma pranešime.

Dokumente nenurodoma, kuriai šaliai priklauso aparatas. Bet jame užsimenama apie povandeninį laivą „Triton NN“, kurį „anksčiau naudojo Rusija kariškiams gabenti“.

Didžiausia per pastaruosius 30 metų užsienio povandeninio laivo paieškų Stokholmo salyno akvatorijoje operacija vyko 2014 metais. Joje dalyvavo karinės jūrų ir karinės oro pajėgos, sausumos kariuomenės daliniai – daugiau kaip 200 žmonių. Bet ši operacija nedavė rezultatų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.09.26; 02:30

print