Londonas, liepos 14 d. (ELTA). Buvęs Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas, komentuodamas NATO viršūnių susitikimo Vilniuje sprendimą dėl Ukrainos, pareiškė, kad Aljansas turėjo ryžtingiau veikti Kyjivo narystės klausimu. B. Johnsonas tai rašo savaitinėje laikraščio „Daily Mail“ skiltyje.
Ekspremjeras pabrėžė, kad Ukraina moka didelę kainą Rusijos sukeltame plataus masto kare, kuris tęsiasi jau daugiau kaip 500 dienų. „Šią savaitę NATO šalių lyderiai turėjo parodyti savo kolektyvinę pagarbą ir dėkingumą už didvyrišką Ukrainos pasipriešinimą kovoje, kurioje nė vienas NATO karys nebuvo sužeistas ir nežuvo, nes mes NATO šalyse žinome – ir nuolat sakome – kad ukrainiečiai kovoja už mus visus“, – pažymėjo jis.
Pasak B. Johnsono, „Vilniaus viršūnių susitikimo išvados nėra tvirtesnės ar įtikinamesnės už 2008 metų išvadas Bukarešte“, todėl „nenuostabu, kad prezidentui Zelenskiui iš pradžių buvo sunku nuslėpti savo nusivylimą“.
„Kada „sąjungininkai sutiks“? Kada sąlygos „bus įvykdytos”? Sprendžiant iš Bukarešto išvadų, sąjungininkai dėl viso to susitarė prieš 15 metų! Kada išmoksime pastarųjų 20 bendravimo su Putinu metų pamoką? Kaip tik mūsų neapsisprendimas, mūsų dvejojimas, mūsų mėginimai vaikytis du kiškius ir paskatino jį įsiveržti“, – pabrėžia B. Johnsonas.
Būtent todėl, pažymi buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas, Aljansas turi kuo greičiau pasiūlyti aiškų Ukrainos stojimo į NATO grafiką. Didžioji Britanija atkakliai dirba neviešą darbą, kad šis tikslas būtų pasiektas, priduria jis.
Šiomis dienomis B. Johnsonas pažymėjo stabilios Vakarai pagalbos Ukrainai svarbą ir perspėjo dėl „nuovargio nuo Ukrainos“.
Londonas, birželio 16 d. (dpa-ELTA). Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas patvirtino kas savaitę rašysiantis skiltį laikraštyje „Daily Mail“, bet dėl šio apžvalgininko darbo gali sulaukti problemų, nes nepaprašė Vaitholo leidimo.
Dešiniosios pakraipos bulvarinis leidinys penktadienį patvirtino naujieną, tviteryje parašęs, kad „labai malonu“ pasveikinti „vieną šmaikščiausių ir originaliausių rašytojų versle“. Kartu su pranešimu paskelbtame vaizdo įraše B. Johnsonas sakė esąs „sujaudintas“, kad prisidės prie „šių garsių puslapių“, ir pažadėjo pateikti „visiškai necenzūruotą“ požiūrį.
Nors jis šmaikštavo, kad apie politiką kalbės tik tada, kai „būtinai privalės“, apžvalgininko darbas suteikia jam galingą platformą pulti ministrą pirmininką Rishi Sunaką, su kuriuo jis jau viešai susikirto.
B. Johnsono skiltis laikraštyje pasirodys kiekvieną šeštadienį. Buvo spėliojama, ar B. Johnsonas grįš prie žurnalistikos, kai praėjusią savaitę dramatiškai atsisakė parlamento nario mandato prieš paskelbiant pranešimą, kad būdamas ministru pirmininku jis melavo parlamentui, neigdamas karantino taisyklių pažeidimus Dauning Stryte.
Prieš tapdamas torių partijos lyderiu, B. Johnsonas gavo 275 tūkst. svarų sterlingų atlyginimą rašydamas „The Telegraph“, bet dabar, kaip buvęs premjeras, tikriausiai gaus daug didesnį atlygį.
Darbą vyriausybėje baigę buvę ministrai dvejus metus prieš pradėdami eiti naujas pareigas privalo kreiptis į nepriklausomą priežiūros instituciją „Acoba“. Ji teigia negavusi B. Johnsono prašymo, nors B. Johnsonui artimas šaltinis tvirtino, kad buvęs premjeras institucijai parašė, bet nepasakė, kada laiškas buvo išsiųstas.
Londonas, liepos 11 d. (AFP-ELTA). Britų užsienio reikalų sekretorė Liz Truss sieks tapti premjero Boriso Johnsono įpėdine. 46-erių politikė apie savo kandidatavimą į valdančiosios torių partijos pirmininko postą paskelbė sekmadienį laikraštyje „The Daily Telegraph“. Ji „galinti vadovauti, siekti rezultatų ir priimti sunkius sprendimus, rašė L. Truss.
„Turiu aiškią viziją, kur turime būti, ir patirties bei ryžto, kad ten nukeliautume“, – teigė ji.
„Aš šiuose rinkimuose kovosiu kaip konservatorė ir kaip konservatorė vadovausiu“, – tęsė užsienio reikalų sekretorė. Kad jis paskelbs apie savo kandidatavimą, nebuvo netikėta. Netrukus po L. Truss apie savo siekį dalyvauti partijos pirmininko rinkimuose pranešė ir torių parlamentaras Rehmanas Chishtis. Kandidatų skaičius išaugo iki 11.
Po beprecedenčio maišto partijos viduje B. Johnsonas ketvirtadienį paskelbė apie savo pasitraukimą iš partijos lyderio pareigų. Tai reiškia, kad jis neteks ir premjero posto. Tačiau B. Johnsonas pareiškė, kad dar liks vadovauti vyriausybei, kol bus išrinktas jo įpėdinis.
Madridas, birželio 30 d. (AFP-ELTA). Rusijos pasitraukimas iš užgrobtos Gyvačių salos Juodojoje jūroje rodo prezidento Vladimiro Putino strateginių tikslų Ukrainoje beprasmiškumą, ketvirtadienį pareiškė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.
„Galų gale Putinui bus neįmanoma išsilaikyti šalyje, kuri nepriima jo valdymo“, – sakė B. Johnsonas per spaudos konferenciją po NATO viršūnių susitikimo Madride, taip pat pabrėžęs Aljanso vienybę prieš Rusiją.
Jis pridūrė, kad susitarimas dėl kokios nors taikos sutarties priklausys tik nuo Ukrainos bei pabrėžė NATO ir Didžiojo septyneto (G7) šalių vienybę prieš Rusiją per lyderių susitikimą Vokietijoje.
„Matome, ką Ukraina gali padaryti, kad priverstų rusus atsitraukti, – sakė B. Johnsonas. – Matome, ką jie padarė aplink Kyjivą ir Charkivą, o dabar – Gyvačių saloje. Manau, kad mums teisinga tęsti NATO nustatytą kursą, kad ir koks sunkus jis būtų”.
Per G7 viršūnių susitikimą B. Johnsonas juokavo su kolegomis lyderiais, kad jie galėtų lygiuotis į V. Putiną, pozuodami apnuogintomis krūtinėmis, kad parodytų savo kietumą. Rusijos lyderis atsakė, kad matyti B. Johnsoną ir kitus lyderius pusnuogius būtų „šlykštu“. Ministras pirmininkas atsisakė tęsti žodžių karą, tvirtindamas, jog V. Putinas verčiau susimąstytų „apie savo barbariškų veiksmų padarinius“, įskaitant planuojamą Suomijos ir Švedijos priėmimą į NATO.
„Svarbiausia išvada, kurią Vladimiras Putinas turi padaryti iš šios ir pastarųjų dienų NATO ir anksčiau G7 susitikimų, yra ta, kad mes visiškai vieningi smerkdami tai, ką jis padarė Ukrainoje“, – sakė B. Johnsonas. Paskatintos Rusijos veiksmų NATO narės įsipareigojo skirti gynybai ne mažiau kaip 2 proc. savo bendrojo vidaus produkto (BVP), pabrėžė jis. Britanija „iki dešimtmečio pabaigos pasieks 2,5 proc. BVP gynybai“, pridūrė B. Johnsonas, nors Londone verda ginčas, ar jo vyriausybė iš tiesų laikysis šio įsipareigojimo.
Maskva, balandžio 18 d. (AFP-ELTA). Rusijos valstybinė televizija pirmadienį transliavo vaizdo įrašą, kuriame, kaip ji apibūdino, į nelaisvę paimti už Ukrainą kovoję „britai“ reikalauja, kad ministras pirmininkas Borisas Johnsonas derėtųsi dėl jų paleidimo.
Du išsekusiai atrodantys vyrai, identifikuoti kaip Didžiosios Britanijos piliečiai Shaunas Pinneris ir Aidenas Aslinas, prašo iškeisti juos į Viktorą Medvedčiuką, turtingą Ukrainos verslininką, artimą prezidentui Vladimirui Putinui ir neseniai suimtą šioje provakarietiškoje šalyje.
Laidoje nenurodoma, kur ir kieno – Rusijos pajėgų ar Maskvos sąjungininkų separatistų Rytų Ukrainoje – abu vyrai buvo laikomi.
Įrašai buvo pateikti kaip interviu su Rusijos valstybinio transliuotojo VGTRK žurnalistu Andrejumi Rudenko. Filmuotoje medžiagoje A. Rudenko dviem vyrams rodo vaizdo įrašą, kurį praėjusią savaitę paskelbė V. Medvedčiuko žmona Oksana Marčenko, reikalavusi iškeisti jos vyrą į du britus. Tada sulaikytieji angliškai prašo iškeisti juos į verslininką.
Penktadienį paskelbtame interviu britų laikraščiui „The Daily Telegraph“ A. Aslino motina kreipėsi dėl jo paleidimo. Ang Wood sakė atpažinusi savo 28 metų sūnų rusiškoje laidoje dėl išskirtinės tatuiruotės. „Aidenas yra tarnaujantis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų narys ir dėl to yra karo belaisvis, todėl su juo turi būti elgiamasi žmoniškai“, – citavo laikraštis A. Wood.
Socialiniuose tinkluose išplitusiuose vaizdo įrašuose su Kremliaus remiamo transliuotojo RT logotipu jaunuolis, atrodo, leido suprasti, kad Ukraina vilkina konfliktą. Nebuvo aišku, ar tuose vaizdo įrašuose vyrai buvo verčiami kalbėti.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasiūlė iškeisti 67 metų V. Medvedčiuką į šiuo metu Rusijoje laikomus ukrainiečius. Praėjusią savaitę paklaustas apie galimus mainus, Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad V. Medvedčiukas „nėra Rusijos pilietis“, ir sakė nežinąs, ar jis nori, kad Maskva kištųsi į jo bylą. Pirmadienį D. Peskovas pažadėjo „pranešti“, koks į tai bus V. Putino atsakymas.
Londonas, kovo 8 d. (AFP-ELTA). Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis priminė Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Winstono Churchillio laikyseną karo metais, kai antradienį sakydamas istorinę virtualią kalbą Jungtinės Karalystė įstatymų leidėjams pažadėjo „kovoti iki galo“.
„Mes nepasiduosime ir nepralaimėsime. Kovosime iki galo, jūroje, ore. Ir toliau kovosime už savo žemę, kad ir kokia kaina, miškuose, laukuose, pakrantėse, gatvėse“, – kalbėjo jis sausakimšai salei, pasitikusiai jį gausiomis ovacijomis pradžioje ir vėl pakilusiai plojimams pabaigoje.
Ši kalba buvo sąmoningas aidas Churchillio kreipimosi į Bendruomenių rūmus 1940 m. birželio mėnesį, kai britų pajėgos buvo priverstos trauktis iš Prancūzijos, nacistinei Vokietijai puolant. „Kovosime paplūdimiuose, kovosime išsilaipinimo aikštelėse, kovosime laukuose ir gatvėse, kovosime kalvose; mes niekada nepasiduosime“, – sakė Churchillis po atsitraukimo Diunkerke.
V. Zelenskis, vilkėjęs kariškais žaliais marškinėliais ir sėdėdamas šalia mėlynos ir geltonos spalvos Ukrainos vėliavos, pasitelkė ir Williamą Shakespeare’ą, sakydamas pirmąją virtualią užsienio lyderio kalbą Bendruomenių rūmuose. „Klausimas mums dabar yra būti ar nebūti“, – sakė jis. V. Zelenskio kalba truko 10 minučių, anksčiau jis panašiai kreipėsi į JAV Kongreso ir Europos Parlamento narius. „Dabar galiu jums duoti aiškų atsakymą: taip, būti“.
Dėkodamas Vakarų šalims už atsaką Rusijai, V. Zelenskis taip pat pažymėjo, kad NATO nesugebėjo patenkinti jo reikalavimų nustatyti virš Ukrainos neskraidymo zoną. Kreipdamasis tiesiai į Didžiosios Britanijos ministrą pirmininką Borisą Johnsoną, jis pasakė: „Tačiau prašau padidinti sankcijų spaudimą šiai šaliai. Ir prašau pripažinti šią šalį teroristine valstybe. Ir prašau pasirūpinti, kad mūsų dangus būtų saugus. Prašau garantuoti, kad padarysite tai, ką reikia padaryti ir ko reikalauja jūsų šalies didybė.“
„Sujaudino mūsų širdis“
Atsakydamas B. Johnsonas teigė, kad „niekada anksčiau per visus mūsų parlamentinės demokratijos šimtmečius Bendruomenių rūmai dar nesiklausė tokio kreipimosi“. „Jis sujaudino visų šiuose rūmuose esančių žmonių širdis“, – sakė jis ir pažadėjo, kad Vakarai stiprins ginklų tiekimą Ukrainai ir tolesnes sankcijas, kai JAV ir Jungtinė Karalystė jau paskelbė naftos importo iš Rusijos draudimą.
Tačiau, kaip ir kiti Vakarų lyderiai, B. Johnsonas perspėjo, kad paskelbusi neskraidymo zoną NATO rizikuotų įsitraukti į tiesioginį karą su branduolinius ginklus turinčia Rusija.
Užsienio valstybių vadovų kalbos yra retas reiškinys „visų parlamentų motinoje“, ovacijos – dar retesnės. Pastarąją tokią kalbą 2018 m. spalį pasakė Nyderlandų karalius Willemas Alexanderis, kai asmeniškai kreipėsi bendrame Bendruomenių ir Lordų rūmų posėdyje.
V. Zelenskio kreipimasis nuskambėjo po to, kai Ukrainos ambasadorius Londone Vadymas Prystaiko sulaukė minutės trukmės parlamentarų ovacijų, kovo 2 d. apsilankęs parlamento žemuosiuose rūmuose.
V. Zelenskis kasdien palaiko ryšius su Vakarų lyderiais nuo tada, kai Rusija vasario 24 d. pradėjo visus šokiravusią invaziją. Jis laimėjo visuomenės simpatijas, jei net gauna ne visą praktinę paramą, kurios prašo. Kovo 5 d. V. Zelenskis per „Zoom“ kreipėsi į beveik 300 JAV Kongreso narių, prašydamas finansinės pagalbos ir sovietinių laikų lėktuvų iš NATO narių Rytų Europoje. Kovo 1 dieną jis kreipėsi į Europos Parlamentą ir emocingai prašė „nedelsiant“ suteikti Ukrainai narystę ES. Tuokart net vertėjas iš anglų kalbos susigraudino, kai V. Zelenskis pasakojo, kaip Rusijai bombarduojant jo miestus žūva civiliai.
Londonas, sausio 1 d. (dpa-ELTA). Britų premjeras Borisas Johnsonas „Brexito“ sutarties metines pavadino sėkme savo šaliai ir savo vyriausybei. „Mūsų uždavinys nuo tada buvo stiprinti „Brexito“ privalumus, kad galėtume būti moderni, dinamiška ir nepriklausoma šalis“, – pareiškė B. Johnsonas vėlų penktadienio vakarą išplatintame pareiškime.
Didžioji Britanija 2020 metų sausio pabaigoje paliko ES, o 2021 metų sausio 1-ąją pasitraukė iš ES Muitų sąjungos ir vidaus rinkos. Daugelio britų ekspertų ir politikų nuomone, šis žingsnis pakenkė Jungtinei Karalystei.
Vietoj laisvo judėjimo ir neribotos imigracijos dabar turime migracijos sistemą, kuri pritraukia šviesiausius protus, sakė B. Johnsonas. Su daugeliu šalių pasirašytos ambicingos prekybos sutartys. „Mes užtikrinome greičiausią vakcinacijos kampaniją visoje Europoje, išvengę sudėtingų ES procedūrų“, – kalbėjo premjeras. Galiausiai Didžioji Britanija panaikino „be proto sudėtingus ES vyno ir alaus akcizus“. „Mes atsisakome ES taisyklių ir biurokratijos ir į savo reguliavimo sistemą grąžiname sveiką protą“, – sakė B. Johnsonas.
Jis pabrėžė, kad darbas dar nebaigtas. „Naujaisiais metais mano vyriausybė imsis tolesnių ir spartesnių žingsnių, kad įgyvendintume „Brexito“ pažadą ir išnaudotume milžinišką naujų savo laisvių potencialą“, – teigė ministras pirmininkas.
Londonas, gruodžio 9 d. (ELTA). Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas ir jo žmona Carrie ketvirtadienio rytą susilaukė dukros, poros atstovę citavo agentūra „Reuters“.
„Tiek mama, tiek dukra jaučiasi labai gerai. Pora norėtų padėkoti nuostabiai NHS akušerijos komandai už visą rūpestį ir paramą“, – sakoma pranešime.
Tai – jau antrasis porai gimęs vaikas. B. ir C. Johnsonai 2020 metų balandį susilaukė sūnaus Wilburo. Pora susituokė šių metų gegužę.
Premjeras prieš tai jau buvo dukart vedęs, tačiau atsisako nurodyti, kiek turi vaikų. Viešai žinoma, kad jis su savo antrąja žmona advokate Marina Wheeler turi keturias atžalas.
Edinburgas, lapkričio 8 d. (dpa-ELTA). Škotijos vyriausybės vadovė Nicola Sturgeon apkaltino britų premjerą Borisą Johnsoną ir jo Konservatorių partiją korupcija. „Yra vis daugiau sistemingos korupcijos B. Johnsono vyriausybėje įrodymų, – sakė N. Sturgeon pirmadienį per pokalbį su žurnalistais. – Jei tokį elgesį matytume Rusijoje ar kitose šalyse, Borisas Johnsonas tai vadintų korupcija“.
Šiuo metu B. Johnsono toriai yra įsipainioję į virtinę skandalų. Valdančioji dauguma, pavyzdžiui, neleido suspenduoti vieno torių deputato dėl neleistino lobistinio darbo. Be to, paaiškėjo, kad konservatoriai keliems didiesiems rėmėjams sudarė sąlygas gauti vietą aukštuosiuose parlamento rūmuose.
„Jo vyriausybėje visiškai nepaisoma taisyklių ir nesilaikoma standartų“, – kalbėjo N. Sturgeon. B. Johnsonui esą atrodo, kad taisyklės ir įstatymai galioja visiems, išskyrus jį ir jo partiją. B. Johnsono elgesys vis daugiau žmonių Škotijoje įtikina, kad būtina ateitį perimti į savo rankas, sakė N. Sturgeon, turėdama omenyje savo partijos siekį, kad Škotija atsiskirtų nuo Didžiosios Britanijos. Premjeras esą yra nenuoseklus ir atrodo neturintis principų.
N. Sturgeon nori atvesti Škotiją į nepriklausomybę ir grąžinti ją atgal į ES. Tikslas yra iki 2023 metų inicijuoti referendumą dėl atsiskyrimo nuo JK.
Londonas, lapkričio 2 d. (AFP-ELTA). Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas iš Pasaulio klimato konferencijos Glazge Škotijoje atgal į Londoną grįš lėktuvu. „Mus labai spaudžia laikas“, – pareiškė B. Johnsono atstovas, reaguodamas į kritiką dėl skrydžio. Britų premjeras bei kiti konferencijos dalyviai prieš tai primygtinai ragino pasaulį aktyviau kovoti su klimato kaita.
Aplinkos ir klimato aktyvistai reikalauja smarkiai sumažinti skrydžių, ypač privačių ir trumpojo nuotolio. Lėktuvai išmeta gerokai daugiau klimatui kenksmingų šiltnamio efektą sukeliančių dujų nei kitos transporto priemonės.
B. Johnsonas sekmadienio vakarą iš G20 susitikimo Romoje užsakomuoju lėktuvu atskrido į Glazgą. Tas pats orlaivis jį antradienį parskraidins į Londoną, pareiškė premjero biuras. „Mes naudojame tvarų kurą, o emisijos kompensuojamos“, – sakė atstovas.
B. Johnsonas savo kalboje COP26 konferencijoje reikalavo „iš tikrųjų rimtai vertinti klimato kaitą“. Jei šalių lyderiai šią galimybę praleis, būsimos kartos jiems esą neatleis.
„Borisas Johnsonas teisus, sakydamas, kad pasauliui klimato kaitos klausimu likusi minutė iki vidurnakčio, – agentūrai AFP sakė organizacijos „Power Shift Africa“ direktorius Mohamedas Adowas. – Todėl būtų puiku, jei jis į Glazgą būtų atvykęs traukiniu“.
Skrydis iš Glazgo į Londoną trunka vidutiniškai 60-90minučių, kelionė traukiniu – apie penkias valandas.
Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovas Borisas Johnsonas ir finansų ministras Rishi Sunakas izoliuosis po kontakto su sveikatos apsaugos ministru Sajidu Javidu, kuris užsikrėtė Covid-19.
Tai sekmadienį pranešė Jungtinės Karalystės televizijos kanalas „Sky News“.
Kiek anksčiau B. Johnsonas sulaukė kritikos už ketinimą pasinaudoti bandomąja programa, kuri jam būtų leidusi pakeisti saviizoliaciją reguliariu testavimu dėl koronaviruso. Galiausiai saviizoliacija buvo pripažinta geriausia išeitimi iš susiklosčiusios situacijos.
Koronaviruso sukeliama liga anksčiau persirgęs B. Johnsonas dirbs nuotoliniu būdu.
Šeštadienį Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos ministerijos vadovui S. Javidui buvo nustatytas Covid-19. Penktadienį jis dar dalyvavo vyriausybės posėdyje.
Kaip praneša „BBC News“, ministro savijauta patenkinama, jis serga nesunkiai.
Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas ketvirtadienį Kornvalyje esančiame Karbis Bėjaus miestelyje susitiko su JAV prezidentu Joe Bidenu. Tai pirmasis gyvas jų susitikimas, vykstantis Didžiojo septyneto (G7) lyderių susitikimo išvakarėse.
B. Johnsonas teigė, kad „visi labai džiaugiasi“ galėdami išvysti J. Bideną šiame pietvakarių Anglijos kurorte. J. Bidenas savo ruožtu pasveikino JK premjerą su neseniai įvykusiomis jo tuoktuvėmis ir pašmaikštavo: „Mes abu vedėme aukštesnio nei mūsų lygio (moteris).“
„Neketinu paprieštarauti prezidentui šiuo, ar iš tiesų bet kuriuo kitu klausimu“, – atsakė B. Johnsonas, prieš jiems išeinant privačių derybų.
Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Boriso Johnsono kanceliarija sekmadienį patvirtino, kad išvakarėse jis susituokė su savo sužadėtine Carrie Symonds.
„Ministras pirmininkas ir C. Symonds susituokė vakar antroje dienos pusėje per nedidelę ceremoniją Vestminsterio katedroje“, – pareiškė kanceliarijos atstovai. Jie taip pat patvirtino žiniasklaidos pranešimus, kad dideles vestuves planuojama iškelti kitąmet. „Pora atšvęs vestuves su šeima ir draugais ateinančių metų vasarą“, – sakoma pranešime.
Anot laikraščio „The Sun“, šeštadienį pora apsikeitė ištikimybės priesaikomis nedideliame artimųjų ir draugų rate svarbiausioje Anglijos ir Velso katalikų katedroje Londono centre. Kaip patikslina leidinys, apie ceremoniją nežinojo net artimiausi premjero padėjėjai Dauningo gatvėje, o 30 svečių kvietimus gavo paskutinę minutę.
Kaip rašo „The Daily Telegraph“, B. Johnsonas tapo antruoju ministru pirmininku Jungtinės Karalystės istorijoje po Roberto Jenkinsono (1770-1828), kuris vedė, eidamas Vyriausybės vadovo pareigas. R. Jenkinsonas susaistė save santuokos ryšiais su Mary Chester 1822 metais. Premjero pareigas jis ėjo nuo 1812 iki 1827 metų.
B. Johnsonas ir C. Symonds apie savo sužadėtuves paskelbė praėjusių metų kovo pradžioje, kai premjerui pavyko susitarti dėl skyrybų sąlygų su savo antrąja žmona Marina Willer, kurią jis vedė 1993 metais.
Praėjusių metų balandį B. Johnsonui ir C. Symonds gimė sūnus.
Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas pirmadienį pareiškė, kad jo šalis yra „labai susirūpinusi“ dėl Rusijos veiklos Kryme ir prie Ukrainos sienos.
Per pokalbį telefonu su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu JK premjeras „patvirtino nepalaužiamą savo paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui“, teigiama jo biuro paskelbtame pranešime.
B. Johnsonas taip pat išreiškė savo solidarumą su prezidento V. Zelenskio vyriausybe „šios destabilizuojančios veiklos akivaizdoje ir teigiamai įvertino Ukrainos požiūrį į šią situaciją.“ Premjeras pridūrė, kad JK stengsis „užtikrinti, kad nebūtų tolesnės eskalacijos.“
V. Zelenskis po pokalbio tviteryje padėkojo B. Johnsonui už jo paramą Ukrainai ir sakė, kad Ukraina „yra ne viena“ ir „ją palaiko G7 šalys“.
Ukraina praėjusią savaitę pranešė, kad Rusija pradėjo telkti savo karius palei šiaurinę ir rytinę jos sienas ir aneksuotame Kryme.
Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis sekmadienį pažadėjo tvirtai remti Kijevą.
JAV prezidentas Joe Bidenas per pirmąjį pokalbį telefonu su V. Zelenskiu taip pat patvirtino Vašingtono paramą „Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui besitęsiančios Rusijos agresijos akivaizdoje.“
Covid-19 sergantis Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas paguldytas į ligoninę. Tai pranešė vyriausybė. Tai esą yra atsargumo priemonė.
B. Johnsonui ir praėjus 10 dienų po teigiamo koronaviruso testo išlieka simptomai, sakė atstovė. Tarp jų yra karščiavimas. Ar premjeras galės toliau eiti pareigas, kol kas neaišku. Anot žiniasklaidos, esant reikalui, jį pavaduotų užsienio reikalų ministras Dominicas Raabas.
55-erių konservatorių politikas kovo 27-ąją paskelbė apie jam diagnozuotą infekciją ir saviizoliaciją savo tarnybiniame bute. Praėjusį penktadienį B. Johnsonas vaizdo įraše teigė „vis dar lengvai karščiuojantis“. Jis paragino gyventojus likti namuose.
Ir kūdikio besilaukianti B. Johnsono 32 metų sužadėtinė Carrie Symonds, jos pačios duomenimis, savaitę su Covid-19 simptomais praleido lovoje. Tai buvusi Konservatorių partijos komunikacijos vadovė paskelbė tviteryje. Tačiau jai testas nebuvo atliktas.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas palinkėjo B. Johnsonui greitai pasveikti. „Aš labai tikiuosi ir neabejoju, kad su juo bus viskas gerai, – sakė D. Trumpas Baltuosiuose rūmuose. – Visi amerikiečiai meldžiasi už jį“.